خبرگزار ورزشی

یا امام رضا(ع)

خبرگزاری فارس: کره‌ای‌ها برای قهرمانی جهان اعمال نفوذ خواهند کرد/ بودجه همه چیز نیست

سرپرست فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی گفت‌: در رقابت‌های جهانی تکواندوی دانشجویان کره‌‌ای‌ها از هر حربه‌ای برای کسب عنوان قهرمانی استفاده خواهند کرد.

به گزارش باشگاه خبری فارس«توانا»، فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی روزهای پرکاری را پشت سر می‌گذارد. اردوی آماده‌سازی تیم ملی تکواندوی دانشجویان که در آستانه حضور در مسابقات جهانی کره‌جنوبی قرار دارد؛ اردوی آماده‌سازی تیم ملی کاراته دانشجویان برای شرکت در مسابقات جهانی اسلواکی و میزبانی مسابقات آسیایی فوتسال دانشجویان از جمله رویدادهایی هستند که فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی را به یکی از پرکارترین فدراسیون‌ها بدل کرده است.

حضور رشته‌های کشتی، تیراندازی، تیراندازی با کمان نیز در رویدادهای بین‌المللی که در آینده صورت خواهد گرفت، مؤید این مسئله است.

به همین دلیل گفت‌گویی را با مهدی طالب‌پور، سرپرست فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی انجام دادیم تا برنامه‌های سال‌جاری این فدراسیون‌ را از زبان وی جویا شویم که متن این گفت‌وگو را در زیر می‌خوانید.

* فارس: در آستانه حضور تیم ملی تکواندوی دانشجویان در مسابقات جهانی کره‌جنوبی قرار داریم؛ در ابتدا از وضعیت ملی‌پوشان تکواندو و اردوی آماده‌سازی این تیم بگوئید.

طبق برنامه و تقویم سال 91 فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی، نخستین اعزام ما در سال جاری حضور تیم ملی تکواندوی دانشجویان در مسابقات جهانی کره‌جنوبی خواهد بود و با توجه به اینکه شرایط اعزام این تیم مهیا شده است، چهارشنبه هفته جاری تیم ملی تکواندو به کره جنوبی پرواز می‌کند.

از تمام دانشگاه‌های کشور تکواندوکاران برتر را به تیم ملی دعوت کردیم. با توجه به اینکه در سال تولید ملی قرار داریم، برای حضور در مسابقات جهانی تنها به تکواندوکاران دانشجو تکیه کردیم و در بخش مربی نیز به غیر از یک مربی خارجی که مسئولیت فنی رشته کمیته مردان را بر عهده دارد سایرین را از بدنه  دانشگاه‌ها انتخاب کردیم.

ملی‌پوشان برای حضور در رقابت‌های جهانی کره‌جنوبی زحمات بسیاری را متحمل شده‌اند و با تکیه بر ظرفیت‌های دانشگاهی آماده‌اند در کره‌جنوبی افتخارآفرینی کنند.

فارس: با توجه به پتانسلی که دانشجویان تکواندوکار دارند و از دانشگاه‌ها به تیم ملی راه پیدا کرده‌اند، آیا در آینده درصدد کسب میزبانی مسابقات آسیایی و جهانی هستید؟

همانطور که می‌دانید در نیمه دوم خردادماه سال جاری میزبانی 3 رویداد بزرگ آسیایی را بر عهده خواهیم داشت؛ مسابقات فوتسال، همایش دانشگاه‌های آسیا و نشست هیئت رئیسه فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی آسیا.

آسیا فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی ایران را به عنوان فدراسیون برتر به رسمیت شناخته است و با توجه به این شرایط تلاش می‌کند، میزبانی‌های بیشتری را در رشته‌های مختلف به ایران بدهد.

در رشته تکواندو آمادگی میزبانی مسابقات آسیایی و جهانی را داریم؛ حتی به راحتی می‌توانیم میزبانی مسابقات آسیایی را بگیریم و قرار است در حاشیه مسابقات جهانی پیشنهاد میزبانی مسابقات جهانی تکواندوی دانشگاهی را نیز به فدراسیون جهانی ارائه دهیم.

فارس: پیش‌بینی شما از مسابقات جهانی تکواندوی دانشجویان چیست؟ قطعاً ملی‌پوشان برای کسب عنوان قهرمانی به کره‌جنوبی سفر خواهند کرد، اینطور نیست؟

ملی‌پوشان تمرینات فشرده و منظمی را برای حضوری موفق در این مسابقات پشت‌سر گذاشته‌اند و پیش‌بینی می‌کنم که یکی از سکوی اول تا سومی متعلق به ما باشد.

سطح مسابقات جهانی کره‌جنوبی بالا خواهد بود و قطعاً چشم‌بادامی‌ها اعمال نفوذ خواهد کرد و از هر حربه‌ای سود می‌برند تا قهرمانی را به چنگ بیاورند، اما اینها ما را مأیوس نخواهد کرد.

برخی رسانه‌ها طی سال‌های گذشته انتقاد زیادی از ما می‌کردند که ملی‌پوشان تکواندو از بدنه ورزش‌های دانشگاهی نیستند و از ورزشکاران مطرح در این رشته استفاده می‌کنیم، در حالی که این قضاوت درستی نیست.

فارس: در رابطه با تیم ملی کاراته چطور؟ چه برنامه‌هایی بر افزایش مدال‌های کاراته‌کاران نسبت به مسابقات جهانی قبلی دارید و آیا امیدوار به افزایش مدال ملی‌پوشان در مسابقات جهانی اسلواکی هستید؟

کاراته یکی از رشته‌های پرافتخار ورزش دانشگاهی محسوب می‌شود و جزو اولویت‌های فدراسیون برای اعزام به مسابقات جهانی به شمار می‌رود.

یکی از کارهای بسیار شایسته فدراسیون کاراته، مشارکت در فعالیت‌های داخل کشور در این رشته ورزشی بود و با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته، فدراسیون کاراته هزینه عمده فعالیت‌های کاراته‌کاران دانشجو را پرداخت و با این کار تلاش می‌کنیم، بهترین تیم تاریخ کاراته دانشجویان را به مسابقات جهانی اعزام کنیم.

امیدواریم تا از بدنه دانشگاه‌های کشور افراد مستعدی انتخاب شوند و آینده تیم ملی کاراته دانشجویان را تضمین کنند.

فارس: اهداف شما از میزبانی مسابقات فوتسال آسیا چه بود و تاکنون چند تیم برای حضور در این پیکارها اعلام آمادگی کرده‌اند؟ تاکنون 12 تیم برای حضور در مسابقات آسیایی فوتسال دانشجویان اعلام آمادگی کرده‌اند و منتظریم به ایران سفر کنند.

خوشبختانه رشته‌های فوتبال و فوتسال دانشگاهی در آسیا و جهان جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده‌اند و از اینکه فدراسیون آسیایی ورزش‌های دانشگاهی میزبانی این رقابت‌های را به ما داده است، جای خوشحالی دارد.

ما نیز تمامی امکانات و تسهیلات لازم را برای میزبانی مسابقات آسیایی فوتسال مهیا کرده‌ایم تا این پیکارها به بهترین شکل برگزار شود. 

فارس: بودجه فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی در چه وضعیتی قرار دارد. آیا از میزان بودجه اختصاص داده شده در سال جاری راضی بودید؟

در نظام دانشگاهی بودجه همه چیز نیست و اگر بودجه‌ اختصاص داده شده به فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی کافی باشد به همان میزبان فعالیت‌های بیشتری صورت می‌دهیم.

خوشبختانه اتحاد و همدلی لازم میان بخش‌های مختلف آموزش عالی وجود دارد و وزارت علوم بودجه‌های لازم را در اختیار فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی قرار داده است که بیشترین بار بودجه بر عهده این وزارتخانه است.

فارس: وزارت ورزش در سال جاری چه مقدار بودجه در اختیارتان قرار داده است؟

تاکنون هیچ بودجه‌ای از سوی این وزارتخانه در اختیار ما قرار داده نشده، اما در صحبتی که با وزیر ورزش و معاون وزیر داشتیم، قرار شده تا در سال جاری علاوه بر وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک نیز بودجه‌های لازم را به فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی اختصاص دهند.

نسبت به برخی فدراسیون‌ها بودجه کمتری در اختیار ما قرار می‌گیرد، اما در حدی هم که وزارت علوم کمک می‌کند از بسیاری از فدراسیون‌ها پیشی گرفتیم و عملکرد مناسب‌تری داشتیم.

فارس: به غیر از اعزام تیم‌های ملی کاراته و تکواندو به مسابقات جهانی، در سال جاری آیا اعزام رشته‌های دیگری را نیز در دستور کار دارید؟

تیم‌های ملی رشته‌های کشتی، تیراندازی، تیراندازی با کمان دانشجویان نیز در سال جاری اعزام خواهند داشت که در زمان مناسب رسانه‌ای خواهد شد.

فارس: و حرف پایانی....

معیار ارزشیابی فدراسیون‌ها تنها مدال‌آوری نیست و به عملکرد و فرآیند کارها نیز بستگی دارد. اعتقاد دارم عملکرد در کنار نتیجه، فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی را به فدراسیون پویا در کشور معرفی خواهد کرد.

نظرات() 

یکشنبه 31 اردیبهشت 1391

بهترین پرتاب 4 سال اخیر حدادی در آلمان

نویسنده: ورزشکار   


رقابت های پرتاب دیسك بین المللی آلمان با ركوردهای بسیار بالای پرتابگران از جمله احسان حدادی به اتمام رسید.
رقابت های بین المللی پرتاب ها در سال 2012 در شهر هاله آلمان انجام شد و طی آن احسان حدادی با ركورد 68 متر و 20 سانتی متر در مكان چهارم قرار گرفت.
حدادی در این رقابت كه هیچ كدام از پرتابهایش خطا نبود با پرتاب 67 متر و 45 سانتی متر آغاز كرد، پرتاب دوم او 67 متر و 83 سانتی متر بود. پرتاب سومش 64 متر و 22 سانتی متر ثبت شد. پرتاب چهارم حدادی در فاصله 67 متر و 36 سانتی متری فرود آمد. پرتاب پنجمش نیز 68 متر و 20 سانتی متر بود و پرتاب آخر او نیز 66 متر و 12 سانتی متر رقم خورد.
این بهترین پرتاب احسان حدادی در چهار سال اخیر بود اما این ركورد هم برای قرار گرفتن جزو سه نفر اول این مسابقه كافی نبود و حدادی چهارم شد.
در این رقابت، رابرت هارتینگ قهرمان آلمانی جهان در دو دوره اخیر با ركورد 70 متر و 31 سانتی متر اول شد، پیتور مالاچوفسكی از لهستان با ركورد 68 متر و 94 سانتی متر دوم شد و لارنس اوكوی از انگلیس با حدنصاب 68 متر و 24 سانتی متر در مكان سوم قرار گرفت.
در این مسابقه نفرات پنجم و ششم پرتابهایی بیش از 66 متر و نفرات هفتم و هشتم پرتابهایی بیش از 64 متر را به ثبت رساندند.
ركورد احسان حدادی كه ركورد آسیا نیز محسوب می‌شود 69 متر و 32 سانتی متر است. حدادی در مسابقات جهانی 2011 با ركورد 66 متر و 8 سانتی متر به مدال برنز جهان رسیده بود.
احسان حدادی پس از این رقابت بسیار سنگین راهی اشتوتگارت می شود تا تمرین هایش را در این شهر ادامه دهد.

نظرات() 

خبرگزاری فارس: سجادی: ورزشکاران المپیکی دغدغه مالی ندارند/عدم اطلاع رسانی صحیح، علت ابهام‌ها

معاون وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزشکاران المپیکی ایران دغدغه‌ای به نام مشکلات مالی ندارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمید سجادی، معاون وزارت ورزش و جوانان پس از مجمع سالیانه فدراسیون شنا در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار داشت: در این مجمع مسائل مختلف مورد بررسی قرار گرفت که مهمترین آنها بحث‌های مالی و برنامه‌های آینده فدراسیون شنا بود.

* فدراسیون شنا بدهی ندارد، تعهدات مالی دارد!

وی درخصوص بدهی‌های فدراسیون شنا خاطرنشان کرد: چیزی به نام بدهی ندارم، بلکه تعهدات مالی است. با برنامه ریزی هم تلاش می‌کنیم تا این تعهدات برطرف شوند.

سجادی در خصوص اینکه گفته بود، مشکلات 3 فدراسیون به صورت ویژه مورد بررسی قرار خواهد گرفت عنوان کرد: یکی از این فدراسیون‌ها شنا است و دو فدراسیون دیگر را هم در مجمع خودشان اعلام خواهم کرد. موضوع محرمانه‌ای نیست و به موقع اعلام خواهیم کرد.

* تاریخ برگزاری مجمع انتخاباتی شنا در حال بررسی است

معاون وزارت ورزش و جوانان درمورد تاریخ برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون شنا گفت: این موضوع هم در دست بررسی است و قبل یا بعد از المپیک اصلا مطرح نیست، بلکه قصد داریم در بهترین زمان این کار انجام شود. فدراسیون‌های دیگری هم هستند که باید تکلیفشان مشخص شود.

* ورزشکاران المپیکی دغدغه مالی ندارند

سجادی درمورد اینکه حدود 70 روز تا المپیک باقی مانده و دغدغه اصلی ورزشکاران بحث‌های مالی است، تصریح کرد: باور کنید که ورزشکاران دغدغه مالی ندارند؛ ورزشکاران‌مان آنقدر عرق ملی دارند و به موفقیت در المپیک فکر می‌کنند که بعید می‌دانم به بحث‌های مالی توجه کنند.

اگر تیم یا ورزشکاری در المپیک ناکام شود زندگی به پایان نمی‌رسد، چراکه بلافاصله مسابقات بین المللی دیگری در پیش خواهد بود.

وی افزود: در هفته جاری مراسمی برای ورزشکاران المپیکی برگزار شد که رویکرد اصلی آن تجلیل از ورزشکاران بود. درحال برنامه ریزی هستیم تا حدود دو هفته دیگر در تالار وزارت ورزش و جوانان برنامه‌ای مخصوص کشتی داشته باشیم و سپس به سراغ سایر رشته‌ها خواهیم رفت.

سجادی ادامه داد: این جشن ها در چند نوبت برگزار خواهد شد و آخرین نوبت پیش از اعزام کاروان اصلی به المیپک لندن مخصوص جانبازان و معلولین است، چون شهریورماه اعزام خواهند شد و تا آن زمان شرایط سهمیه هایشان هم مشخص تر خواهد بود.

* عدم اطلاع رسانی صحیح، ابهام ایجاد کرده است

معاون وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: اگر الان با بهداد سلیمی صحبت کنید شرایط را برایتان توضیح می‌دهد؛ چون نزدیک المپیک هستیم باید تلاش کنیم و تا انرژی مثبت بدهیم. در خصوص جوایز قهرمانان ابهاماتی ایجاد شد. یکی از مشکلات اطلاع رسانی است و اگر خوب اطلاع رسانی کنیم هیچ ابهام و سوالی پیش نخواهد آمد.

سجادی گفت: شان ورزشکاران و کادر فنی تیم‌های مختلف ما این نیست که موفقیت در المپیک را بخواهند فقط با پول و مادیات مقایسه بکنند. موضوع از این قرار است که جوایز سال 89 پرداخت نشد، چون  حدود 6 ماه را در برزخ به سر بردیم، چون درگیر بحث تبدیل سازمان تربیت بدنی به وزارت ورزش بودیم.

وی ادامه داد: در نیمه دوم سال هم فرصت نشد تا بتوانیم برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم و سال به پایان رسید. در ماه های پایانی سال 89 چند بار خدمت رئیس جمور رفتیم. 5 روز پس از اینکه کاروان گوانگجو وارد ایران شد، برای قهرمانان مراسم گرفتیم و جوایز را دادیم، اما هیچکس نگفت که دست شما درد نکند!

معاون وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: موقع پرداخت سکه ها نمی‌توانستیم سکه سال 89 را با سکه سال 91 مقایسه کنیم. برای مسابقات گوانگجو سکه ها را با قیمت 350 هزار تومان خریداری کردیم و 10 هزار تومان هم برای ضریب خطا درنظر گرفتیم و به فدراسیون ها واریز شد.

* مردم ما از بحث های مالی خوششان نمی آید

سجادی افزود: با این شرایط خیلی‌ها مطلب می‌نویسند که سر ورزشکاران کلاه رفته است، چراکه سکه هایی که قرار بود به نرخ سال 90 بگیرند به نرخ سال 89 گرفتند؛ ما هم اگر به عقب برگردیم خیلی اتفاقات بود که می‌توانستیم جلوی آنها را بگیریم. اینکه قیمت سکه امروز را در آستانه المپیک به رخ یک قهرمان بکشیم با توجه به ظرفیت انسان ها بی انصافی است.

وی گفت: این شرایط روی ورزشکاران تاثیر می‌گذارد؛ بدون شک مردم ما از مباحث مالی خوششان نمی‌آید و یک ورزشکار هم هیچ وقت نمی‌گوید که چون پاداش من را داده‌اید در المپیک مدال کسب می کنم و دیگری بگوید چون به من پاداش نداده اید در المپیک مدال کسب نمی کنم!

* پرداخت پاداش قهرمانان با محاسبه میانگین نرخ سکه در ابتدا و انتهای سال 90

معاون وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: قرار است پنج شنبه از ورزشکاران تجلیل شود و برای این مراسم تصمیم گرفتیم به دستور عباسی، میانگین نرخ سکه در ابتدا و انتهای سال 90 را حساب کنیم و پاداش ها را براساس همین موضوع پرداخت کنیم که میانگین قیمت برای سکه تقریبا بالای 500 هزارتومان است.

*برخی ها چشم دیدن موفقیت کاروان ایران در لندن را ندارند

سجادی افزود: هدف موفقت کاروان ایران در لندن است؛ جایی که فکر نمی‌کنم چشم داشته باشد تا موفقیت ایران را ببیند. می‌رویم تا در لندن افتخارآفرینی کنیم تا چشم برخی ها را دربیاوریم!

وی درمورد بحث احتمال انگشت نگاری از کاروان ایران و عدم حضور رئیس جمهور در لندن تصریح کرد: من در جلسات مربوط به این موضوع حضور نداشتم، اما می‌دانم هر فردی که آیدی کارت مسابقات را داشته باشد از آن به عنوان ویزا استفاده می‌شود.

* فدراسیون والیبال گزارشی از تخلف نداده است

معاون وزارت ورزش و جوانان درخصوص لغو سفر والیبالی‌ها و عدم همکاری سفارتخانه جمهوری چک گفت: در این رابطه هنوز گزارشی از فدراسیون والیبال به ما نرسیده است و نمی‌توانم پاسخی به این سوال بدهم.

* گزارش خطرناکی از هندبال نداشتیم که تغییر ایجاد کنیم

وی وقتی با سوال خبرنگاری درخصوص تغییر و تحول در فدراسیون هندبال مواجه شد خطاب به وی گفت: شایعه ایجاد نکن! در برخی از رشته‌ها برخی‌ها نقدی را می‌نویسند و چند نفر هم امضا می‌کنند و به وزراتخانه ارسال می‌کنند تا شرایط بررسی شود؛ تا جایی که می‌دانم هندبال را بررسی کرده اند و گزارش خطرناکی نبود که منجبر به تغییرات شود!

* عباسی از مشهد بازگردد درمورد استقلال و پرسپولیس از وی سوال می‌کنم

سجادی درمورد صحبت های عباسی درخصوص تغییرات در هیئت مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خاطرنشان کرد: عباسی مشهد حضور دارد و وقتی برگشت از وی سوال می‌کنم!

نظرات() 

خبرگزاری فارس: اعلام برنامه والیبال انتخابی المپیک/ کره‌جنوبی نخستین و ژاپن آخرین حریف ایران

برنامه کامل مسابقات والیبال انتخابی المپیک اعلام شد.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، مسابقات انتخابی المپیک 2012 لندن از 12 خردادماه با حضور 8 تیم در توکیو، پایتخت ژاپن آغاز می‌شود و به مدت 10 روز ادامه خواهد داشت.

با مشخص شدن 3 تیم غیرآسیایی این رقابت تیم ملی والیبال در 7 روز برگزاری بازی‌ها به ترتیب با تیم‌های کره‌جنوبی، چین، استرالیا، پرتوریکو، ونزوئلا، صربستان و ژاپن بازی خواهد داشت.

 

* برنامه کامل مسابقات انتخابی المپیک 2012 لندن به شرح زیر است:

 

جمعه 12، خردادماه

استرالیا – ونزوئلا 

پرتوریکو – چین

ایران – کره‌جنوبی

صربستان  – ژاپن

 

شنبه 13، خردادماه

ونزوئلا – ژاپن

کره‌جنوبی – صربستان 

چین – ایران

استرالیا – پرتوریکو  

 

یک‌شنبه و دوشنبه، 14 و 15 خردادماه تیم‌های شرکت کننده استراحت دارند.

 

سه‌شنبه 16، خردادماه

پرتوریکو – ونزوئلا 

ایران – استرالیا

صربستان – چین

ژاپن – کره‌جنوبی

 

چهارشنبه 17، خردادماه

ونزوئلا  – کره‌جنوبی

چین – ژاپن

استرالیا – صربستان 

پرتوریکو – ایران

 

پنج شنبه 18، خردادماه

ایران – ونزوئلا 

صربستان – پرتوریکو

ژاپن – استرالیا

کره‌جنوبی – چین

 

جمعه، 19 خردادماه تیم های شرکت کننده استراحت دارند.

 

شنبه 20، خردادماه

ونزوئلا - چین

استرالیا – کره‌جنوبی

پرتوریکو – ژاپن

ایران –  صربستان  

 

یک‌شنبه 21، خردادماه

صربستان – ونزوئلا 

ژاپن – ایران

کره‌جنوبی – پرتوریکو

چین – استرالیا

ژاپنی‌ها به عنوان میزبان این مسابقات به‌گونه برنامه‌ریزی کردند که در آخرین مسابقه خود با تیم ایران روبرو شوند، چراکه به نظر می‌رسد شاگردان ولاسکو را جدی‌ترین رقیب خود می‌دانند؛ حال باید منتظر ماند و دید که آیا تیم ایران می‌تواند پیش از این بازی صعود خود را به المپیک قطعی کند یا اینکه شرایط به گونه‌ای دیگر رقم خواهد خورد و برنده این مسابقه المپیکی می‌شود.

نظرات() 

خبرگزاری فارس: جست‌و‌جوهای بی‌نتیجه برای کشف کوهنورد ایرانی

کوهنورد ایرانی در مسیر بازگشت از قله ماناسلو از ارتفاعات هیمالیا سقوط کرد و جست‌و‌جو‌ها برای کشف وی تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی، بنا بر گزارش رسیده، امید آمحمدی، یکی از 3 کوه‌نورد ایرانی که به صورت مستقل در صعود اخیر به "ماناسلو" حضور داشته است، پس از بازگشت به کمپ اصلی این قله، از بروز حادثه‌ برای همنورد خود "جعفر ناصری" خبر داد.

وی اظهار داشت: روز پنج‌شنبه 21 اردیبهشت، براساس پیش‌بینی هوای مناسب اقدام به صعود قله کردیم و در ساعت 18 موفق به صعود قله شدیم؛ اما در مسیر بازگشت که در شرایط تاریکی شب، دید کم و هوای دگرگون‌شده و نامساعد انجام گرفت، متأسفانه جعفر ناصری به صورت ناگهانی در شیبی تند سقوط کرد و جست‌وجوهای اولیه‌ی ما در منطقه‌ی سقوط بی نتیجه ماند.

وی تصریح کرد: ما به دلیل دید کم و شرایط نامساعد جوی مجبور به بیواک (شب‌مانی) در حدود ارتفاع 8000 متری شدیم.

آمحمدی با اشاره به این‌که به دلیل تمام شدن شارژ تلفن‌های ماهواره‌ای امکان تماس فراهم نبود، افزود: روز بعد نیز به جست‌وجو ادامه دادیم که بازهم بی‌نتیجه بود و در نهایت تصمیم به بازگشت گرفتیم. ضمن این‌که در ارتفاع 7500 با یک تیم مشترک ایتالیایی و کانادایی برخورد کردیم که به سمت قله در حرکت بود و به آنها موضوع حادثه و مختصات محل سقوط را ارائه کردیم.

وی و دیگر همنوردش "حسین صالحی" دیشب را در کمپ 3 به ارتفاع 7300 متری سپری می‌کنند و حوالی ظهر امروز به کمپ اصلی بازگشته‌اند.

امید آمحمدی در مورد خبر ارسالی تیم مشترک ایتالیا و کانادا که دو نفر از آنان نیز موفق به صعود قله "ماناسلو" شدند؛ افزود: سایر نفرات این تیم مشترک بر اساس مختصات ارائه شده، ضمن فرود تا بخشی از مسیر سقوط و جست و جوی محل؛ متأسفانه اثری از فرد حادثه دیده مشاهده نکردند. ضمن این که بر اساس ارتباط برقرار شده با شرکت نپالی طرف قرارداد؛ هم اکنون به دلیل ارتفاع بروز حادثه و شرایط نامساعد جوی؛ امکان جست و جوی هوایی و یا از طریق شرپاها وجود ندارد.

"جعفرناصری" متولد 1356 و اهل تهران بوده و در کارنامه‌ی خود صعود به قله "موستاق آتا" به صورت مستقل و صعود به قله ی "نان" در قالب تیم هیئت استان تهران را داشته است.

نظرات() 

خبرگزاری فارس: وزیری: واعظی با اقداماتش ریشه تیراندازی با کمان را زد/ برای المپیک روحیه ندارم

ملی‌پوش المپیکی تیراندازی با کمان گفت: مدیر تیم‌های ملی با تصمیم گیری‌ها و اقدامات مغرضانه تیشه به ریشه تیراندازی با کمان زده است.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» میلاد وزیری، ملی‌پوش المپیکی تیراندازی با کمان کشورمان که قرار است به عنوان نماینده ایران تا کمتر از 3 ماه دیگر در رقابت‌های المپیک 2012 لندن در رشته ریکرو به مصاف رقیبان مطرح جهانی‌اش برود این روزهای از تصمیمات فدراسیون تیراندازی با کمان دلش حسابی خون است.

وزیری در گفت و گو با خبرنگار فارس در خصوص برکناری مربیان کره‌ای تیم ملی اظهارات جنجال برانگیزی را بیان کرده که ممکن است که دود حاصل از آتش زدن فضای تیراندازی با کمان در نهایت به چشم خودش رفته و وی را در آینده با مشکل مواجه کند، هرچند که وزیری معتقد است رسانه‌ای کردن مشکلات موجود در اردوی تیم ملی به خیلی مسائل ارجحیت دارد.

*واعظی با برخورد مغرضانه ذهنیت ملی‌پوشان را مختل کرد

در مورد نتایج تیم ملی باید عنوان کنم که اگر فدراسیون و حجت‌الله واعظی، مدیر تیم‌های ملی برخورد مغرضانه را کنار گذاشته و اجازه می‌دادند تا روند ما همان‌طور که بود ادامه پیدا می‌کرد، مطمئنا نتایج بهتری را در دو مرحله جام جهانی 2012 به دست می‌آوردیم.

واعظی از زمانی که عضو تیم ملی تیراندازی با کمان بود مشکلاتی با مربیان کره‌ای تیم‌های ملی داشت. با این حال وی خودش هم می‌داند که اگر سهمیه المپیک 2008 پکن را کسب کرد و اگر در تیراندازی با کمان به جایی رسید به خاطر حضور این مربیان بود اما در حال حاضر با برخورد مغرضانه و حاشیه‌سازی که به وجود آورده باعث شده است تا فکر و ذهنیت همه ملی‌پوشان مختل شود.

*واعظی با روحیه‌ام بازی کرد تا نتیجه لازم را نگیرم

قبل از مسابقات واعظی با من تماس گرفت و گفت می‌خواهیم مربیان تیم ملی ریکرو را عوض کنیم که متأسفانه گویا این کار هم انجام شده است. وی در همان تماس به من اعلام کرد فدراسیون وظیفه‌ای ندارد برایم تجهیزات بخرد و خودم باید آنها را تهیه کنم. واعظی با این کارها با روحیه من بازی می‌کند تا نتوانم نتیجه لازم را در المپیک و جام‌های جهانی کسب کنم.

*7 ماه التماس کردم برایم روانشناس بیاورند

وقتی از من به عنوان کماندار اعزامی به المپیک نام برده می‌شود باید شرایط برای رفتنم به المپیک فراهم باشد. بر همین اساس در تغییر و تحولات کادرفنی هم باید یک درصد نظر من مهم باشد.

7 ماه التماس کردم برایم روانشناس بیاورند و در نهایت هم خودم این کار را انجام دادم و این در حالی است که واعظی مصاحبه کرده و می‌گوید وی روانشناس آورده است.

*هیچ‌گاه سهمیه تیمی المپیک کسب نخواهد شد

تا به حال سکوت کرده و یک کلمه این مسائل را رسانه‌ای نکرده بودم، اما به جایی رسیده‌ام که دیگر باید آنها را عنوان می‌کردم. اگر این حرف‌ها را نزده و مثل خود واعظی در المپیک نفر شصت و چهارم شوم بهتر است یا اینکه قبل از المپیک این مسائل عنوان شود؟

با این شرایط سهمیه تیمی که در جام جهانی آمریکا توزیع می‌شود هم هیچ‌گاه به تیم ملی ایران نخواهد رسید.

* بعد از المپیک با نگهبان فدراسیون هم کار می‌کنم

با شجاعی صحبت کرده و درخواست‌هایم را هم برایش نوشته‌ام. نوشته‌ام که تا المپیک نه تجهیزاتی می‌خواهم و نه حمایت می‌خواهم و حتی حاضرم با هزینه شخصی خودم تجهیزات را تهیه کرده و راهی جام جهانی آمریکا شوم اما فقط فدراسیون تیراندازی با کمان زیر پایم را خالی نکند و از مربیانم فقط تا المپیک حمایت کند. بعد از المپیک هر کس را خواستند مربی تیم ملی ریکرو کنند. اعلام کردم پس از المپیک حاضرم با نگهبان در فدراسیون هم کار کنم اما الان زمان عوض کردن مربیان تیم ملی نبود.

اگر حقوق هم نگیرم مشکلی ندارم و فقط می‌خواهم تا المپیک حمایت شوم.

*مقصر اصلی واعظی است

12 سال خاک این ورزش را خوردم اما با کارهایشان با زندگی‌ام بازی کردند. 12 سال زحمت کشیدم تا سهمیه المپیک را کسب کرده و بهترین نتیجه را در این رقابت‌ها کسب کنم اما با این کارها و اقدامات تیشه به ریشه تیراندازی با کمان زدند.

مقصر اصلی در این قضایا را واعظی می‌دانم به خاطر اینکه با کارهای مغرضانه‌ فکر ملی‌پوشان را مختل می‌کند. وی به ملی‌پوشان می‌گوید شما لنگر تیم ملی هستید و تیم ملی را خراب می‌کنید. با این کارها فقط روحیه اعضای تیم ملی خراب شده و حاصل کار هم نتایج ضعیفی بود که در دو مرحله جام جهانی به دست آمد.

*از روزی که واعظی آمد، پای حاشیه‌ها به تیم ملی باز شد

ریشه مشکلات را چند روز پیش هم به شجاعی گفتم از روزی که واعظی پایش را در فدراسیون گذاشته، حاشیه‌ها به سراغ مان آمده است. از آن روز یک روز هم با فکر راحت تیر نزده‌ام به خاطر اینکه هر روز یک تنش، حاشیه و دخالت در کارهای فنی تیم ملی انجام می‌شود. تایم تمرین توسط واعظی تعیین شده و اصلا در این مورد به نظر مربی کاری ندارند.

*مشاوران شجاعی صلاحیت ندارند

نه قصد دفاع کردن از صفایی را دارم و نه اقدامات شجاعی را نفی می‌کنم. با اینکه از قبل شناختی از شجاعی نداشتم با این حال وی را آدم محترمی دیده‌ام اما افرادی که به وی مشاوره می‌دهند افراد با صلاحیتی برای این کار نیستند.

یک نگاه به کمیته فنی بیاندازید تا همه چیز دستتان بیاید. کمیته فنی تشکیل شده است از کیارستمی که یک مربی تیراندازی است و ربطی به تیر و کمان ندارد و تا به حال یک بار هم کمان در دست نگرفته‌اند. واعظی که این گونه مغرضانه عمل می‌کند. خود شجاعی و صاحبی که مدیر ورزشی هستند اما سررشته‌ای از این رشته ندارند و در مورد کادرفنی تیم ملی نظر می‌دهند و با تیشه به ریشه ورزشکاری می‌زنند که 12 سال از عمرش را برای این رشته گذاشته است.

*تیشه به ریشه تیراندازی با کمان زدند

فردا هم اگر مشکلی پیش بیاید می‌گویند ما امتحان کردیم و نشد. در حال حاضر وقت آزمون و خطا نیست. اگر یک درصد احتمال داشت که در المپیک موفق شوم فقط با حضور این دو مربی بود و با اقداماتی که انجام شد اینها ریشه تیراندازی با کمان را از بیخ قطع کرده و مطمئن باشید دیگر با این وضعیت نمی‌توانم نتیجه‌ای که دلخواهم بود را در لندن کسب کنم.

این افراد برای این تصمیم خود یک بار هم نظر من را نپرسیدند.

*در بدترین شرایط روحی و روانی به سر می‌برم

شجاعی به من گفت حرف‌های افرادی که بیرون بوده است را گوش کرده اما این حرف‌ها به درد آدم‌های بیرون می‌خورد. در تیم ملی من هستم و قرار است من در تیم ملی تیر بزنم و باید نظر من در مورد مربیان کره‌ای پرسیده می‌شد نه افرادی که بیرون هستند.

در فاصله 3 ماه تا المپیک بدترین وضعیت را از لحاظ ذهنی و روحی و روانی دارم. مطمئنا تا المپیک هم همین وضعیت پیش خواهد رفت.

*وضعیت دیگر از این بدتر نخواهد شد

حرف‌های واعظی که گفته است برای تیم ملی همه کار کرده‌ایم، همه‌اش غیرواقعی و بی اساس است. آنها یک پر تیر و کمان هم به دست من نرساندند.

عواقب صحبت‌هایم را می‌پذیرم چراکه شرایط دیگر از این بدتر نخواهد شد.

نظرات() 

خبرگزاری فارس: ذوب‌آهن بازی اول پنجم ششمی را به صنایع پتروشیمی باخت

دیدار نخست صنایع پتروشیمی و ذوب‌آهن برای کسب مقام پنجم لیگ برتر بسکتبال به سود صنایع به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس، دیدار نخست صنایع پتروشیمی و ذوب‌آهن اصفهان برای کسب مقام پنجم امروز از ساعت 16 در ماهشهر آغاز شد که در پایان با نتیجه 90 بر 73 به سود پتروشیمی به پایان رسید.

شاگردان بهرام رمضان در این مسابقه در هر 4 کوارتر با نتایج (20 بر 18)، (25 بر 21)، (25 بر 23) و (20 بر 11) به پیروزی رسیدند.

دیدار برگشت 2 تیم یکشنبه هفته آینده در اصفهان برگزار خواهد شد.

تیم‌های شهرداری گرگان و ملی حفاری اهواز هم برای رسیدن به مقام هفتم از ساعت 17 در گرگان به مصاف هم رفته‌اند.

نظرات() 


شاید اگر بانوی دوچرخه سوار فوت نمی‎کرد و پرسپولیس در لیگ قهرمانان شکست نمی‎خورد، می‎توانستیم هفته رو به پایان را هفته‎ای موفق برای ورزش ایران عنوان کنیم چون هم المپیکی داشتیم و هم قهرمانی آسیا با طلسم شکنی 9 ساله.

به گزارش خبرنگار مهر، عضو پیشین تیم ملی دوچرخه سواری زنان ایران به دلیل مسمومیت غذایی فوت کرد و پرسپولیس با شکستی که در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا متحمل شد از صدر جدول رده‎بندی گروه چهارم این رقابت‎ها سقوط کرد اما اینها تنها اتفاقات ناخوشایند ورزش ایران در هفته رو پایان بود.

اگر از این اتفاقات فاکتور بگیریم، می‎توانیم این هفته را کاملا به کام ورزشی‎ها عنوان  کرد. به خصوص اینکه با المپیکی شدن محسن شادی در روئینگ تک نفره سنگین وزن مردان آغاز شد و به فاصله یک روز پس از آن هم، سه ورزشکار دیگر کشورمان در همین رشته و جودو با مجوزهایی که برای سفر لندن گرفتند، یک روز تاریخی را رقم زدند یعنی یک روز و سه سهمیه.

در این میان عنوان سومی جودو ایران در آسیا و قهرمانی تیم ملی فوتسال در غرب آسیا هم از نتایج خوب برای ورزش بود هرچندکه مرگ عضو جوان تیم ملی دوچرخه سواری زنان همه این خوبی‎ها را در سایه قرار داد.

ناکامی تیم ملی تنیس از صعود به گروه دوم دیویس کاپ آسیا - اقیانوسیه هم یکی از اتفاقات ناخوشایند این هفته ورزش ایران بود که البته با توجه به موقعیت این رشته در ایران و و اهداف در نظر گرفته شده خیلی هم دور از ذهن نبود. در مجموع رویدادهای مهم این هفته ورزش ایران عبارتند از:

آغاز رقابت های کاراته کاران برای سفر به نپال
مسابقات کاراته قهرمانی کشور رده سنی بزرگسالان جمعه گذشته با حضور 90 ورزشکار در سبک "شیتوریو شوبوکان" و در 6 وزن آغاز شد. قرار است نفرات اول و دوم هر وزن به اردوی تیم ملی دعوت شوند تا برای حضور در بازی‎های آسیایی نپال آماده شوند. این بازی‎ها شهریورماه امسال برگزار خواهد شد.

رونمایی از سرمربی تیم ملی بسکتبال
"مهمد بچیروویچ"، سرمربی تیم ملی بسکتبال پس از یک ماه تاخیر شنبه گذشته وارد ایران شد و همکاری رسمی خود با بسکتبال ایران را آغاز کند.

غیبت المپیکی‌ها در 90 روز تا المپیک
90 روز تا المپیک" عنوان مراسمی است که قرار بود میزبان گردهمایی خانوادگی ورزشکاران المپیکی باشد. این مراسم شنبه شب گذشته برگزار شد اما در غیباب خیلی از چهره‎های المپیکی. یوسف کرمی، محمدباقری معتمد، آرزو حکیمی، الهه احمدی، مه‌لقا جام بزرگ، احسان حدادی، احسان روزبهانی، مهدی طلوتی، علی مظاهری و امین قاسمی‏پور تنها ورزشکارانی بودند که از مجموع المپیکی‌های ایران در این مراسم شرکت کردند اما در هر صورت مراسم 90 روز تا المپیک با سخنرانی مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان و البته اهدای هدایا به نفرات برتر رکوردگیری از المپیکی‎ها دو ساعتی به طول انجامید.

شادی بازهم المپیکی شد
محسن شادی قهرمان کشورمان در ماده روئینگ تکنفره سنگین وزن مردان شنبه گذشته درمسابقات انتخابی المپیک که در گونگجو کره‎جنوبی جریان داشت در رقابت با حریفان خود با زمان 7:09.84 دقیقه از خط پایان گذشت و ضمن صعود به فینال A مسابقات برای دومین بار پیاپی سهمیه حضور در بازی‎های المپیک را دریافت کرد.

عنوان سومی جودوکاران در آسیا با دو سهمیه المپیکی
مقام سومی عنوانی بود که تیم ملی جودو ایران شنبه شب گذشته و در پایان بیستمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان از آن خود کردند. این عنوان با مدال طلا محمدرضا رودکی و مدال نقره جواد محجوب برای جودو ایران به دست آمد. ضمن اینکه رودکی و محجوب با کسب قهرمانی و نایب قهرمانی اوزان خود به ترتیب با حضور در جمع 22 نفر برتر رنکینگ جهانی و سهمیه مستقیم قاره‎ای، جواز حضور در بازی‏های المپیک را به دست آوردند. جودو ایران با کسب این نتایج به روزهای اوج خود نزدیک‎تر شد.

سولماز عباسی دومین سهمیه المپیکی قایقرانی را کسب کرد
به فاصله یک روز پس از المپیکی شدن محسن شادی، سولماز عباسی موفق شد دومین سهمیه بازی‎های المپیک در رشته روئنیگ را کسب کند. عباسی یکشنبه گذشته در روز پایانی مسابقات انتخابی المپیک روئینگ در قاره آسیا درفینال A ماده تک نفره سنگین وزن بانوان با زمان 7:53.31 دقیقه و تنها با اختلاف یک ثانیه در رده سوم قرار گرفت و مسافر لندن شد.


ورزش ایران در هفته رو به پایان با اتفاقات تلخ و شیرین زیادی روبرو شد

عضویت پینگ‎پنگ‎باز ایرانی در برنامه توسعه فدراسیون جهانی
با پیگیری‎های صورت گرفته و تائید فدراسیون جهانی تنیس روی میز، پوریا عمرانی عضو برنامه توسعه این فدراسیون شد. این برنامه توسط گروه توسعه و آموزش فدراسیون جهانی و به منظور حمایت از بازیکنان مستعد انجام می‎شود. بر این اساس عمرانی اواخر اردیبهشت‎ماه تورنمنت اوپن جوانان اسلواکی شرکت می‎کند. اردوی دو هفته‏ای در کمپ اشلاگر اتریش و بعد از آن حضور در رقابت‏های اوپن جوانان سوئد دیگر برنامه‏های عمرانی از حضور در برنامه توسعه فدراسیون جهانی است.

نصیری دبیر فدراسیون هندبال شد
یکشنبه گذشته با موافقت حمید سجادی، معاون وزارت ورزش و جوانان خسرو نصیری که پیش از این مسئول کمیته آموزش فدراسیون هندبال بود به عنوان دبیر این فدراسیون معرفی شد. حکم نصیری در حالی صادر شد که تا پیش از آن انتقادهایی مبنی بر تائید نشدن حکم دبیری سعید مرادی در فدراسیون هندبال مطرح شده بود.

تنیسورهای ایران از صعود بازماندند
مسابقات تنیس دیویس کاپ در گروه سوم آسیا - اقیانوسیه که با حضور ایران و هفت تیم خارجی در تهران برگزار شد، یکشنبه گذشته در حالی به پایان رسید که ایران با وجود میزبانی نتوانست یکی از دو صعود کننده به دسته دوم این رقابت ها باشد. در پایان این دیدارها تیم ایران به عنوان چهارمی بسنده کرد و تیم های سوریه و کویت نیز به عنوان دو تیم برتر به دسته دوم دیویس کاپ آسیا - اقیانوسیه صعود کردند.

وزنه برداران پس از 9 سال قهرمان آسیا شدند
تیم ملی وزنه برداری ایران پس از 9 سال قهرمان آسیا شد. این اتفاق دوشنبه گذشته در پایان پیکارهایی که در کره جنوبی جریان داشت، رخ داد که طی آن بهداد سلیمی صاحب دو گردن آویز طلا در حرکت یک ضرب و دو ضرب شد و طلای مجموع را هم از آن خود کرد. سجاد انوشیروانی نیز در این مسابقات به مدال برنز دست یافت تا در مجموع تیم ایران با 501 امتیاز و یک امتیاز بالاتر از میزبان قهرمان شود.

مرگ یک دوچرخه سواری به دلیل خوردن تن ماهی!
زیبا مهینی، عضو پیشین تیم ملی دوچرخه سواری که در مسابقات باشگاهی هم برای تیم ترافیک رکاب می‎زد، به دلیل مسمومیت غذایی جان خود را از دست داد. این اتفاق سه شنبه گذشته رخ داد. ظاهرا این دوچرخه سوار بعد از خودرن تن ماهی در دانشگاه دچار مسمومیت شده است اما با وجود انتقال به بیمارستان و تلاش‎های صورت گرفته جان خود را از دست داد. این خبر از سوی خانواده مرحوم مهینی اعلام شد هر چند که مسئولان دانشگاه سرو تن ماهی در این دانشگاه را تکذیب کردند. در هر صورت مراسم خاک سپاری دوچرخه سوار فقید ایران روز چهارشنبه برگزار شد ضمن اینکه پیش از برگزاری این مراسم خواهر مرحوم زیبا مهینی از اهدا اعضای بدنی وی خبر داد.

صدرنشینی پرسپولیس پرید
ورزشگاه آزادی تهران سه شنبه گذشته میزبان 73154 تماشاگری بود که برای تماشای دیدار تیم‌های پرسپولیس و الهلال عربستان در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا به ورزشگاه آمده بودند اما ناراضی تر از همیشه محل را ترک کردند چون شاگردان مصطفی دنیزلی در پایان رقابت با حریف خود به خاطر دریافت گل از یوسف العربی متحمل شکست یک بر صفر شد. پرسپولیس با این شکست 8 امیتیازی شد و به رده دوم سقوط کرد.

وزنه برداری پس از 9 سال قهرمان آسیا شد و جودو هم پس از سال‎ها در آسیا موفق عمل کرد

پیروزی همراه با صعود سپاهان در شب 50 میلیونی
در چارچوب هفته پنجم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا سه شنبه گذشته تیم سپاهان که برای دیدار با النصر امارات راهی این کشور شده بود در ورزشگاه آل مکتوم دبی موفق شد میزبان خود را سه بر صفر شکست داد."برنو سزار"، "جواهر سوکای" و سید مهدی سید صالحی زنندگان گل های سپاهان در این بازی بودند. تیم فوتبال سپاهان با این پیروزی 10 امتیازی شد و به صدر جدول گروه سوم بازگشت. از اتفاقات جالب این بازی این بود که پس از حرکت جوانمردانه بازیکنان النصر و در شروع دوباره بازی، دروازه بان این تیم عربی روی مهاجم سپاهان خطا کرد که اخراجش را به دنبال داشت. ضربه پنالتی سپاهانی ها را امید ابراهیم به آرامی به دروازه بان تازه وارد تیم النصر پاس داد تا بازی جوانمردانه اماراتی ها را پاسخ دهد. مدیرعامل سپاهان هم به خاطر این بازی جوانمردانه بازیکنان تیم فوتبال به آنها 50 میلیون تومان پاداش داد.

مسابقات بسکتبال باشگاه‎های آسیا به تعویق افتاد
به دلیل فاصله کم مسابقات بسکتبال باشگاه‎های آسیا با رقابت‎های غرب آسیا و مخالفت فدراسیون بسکتبال ایران با این موضوع، این مسابقات به تاخیر افتاد. بر این اساس رقابت‎های باشگاه‎های آسیا که قرار بود 12 تا 22 خردادماه در بیروت لبنان برگزار شود، 15 تا 22 مهرماه برگزار خواهد شد. مسابقات غرب آسیا نیز10 روز زودتر و از 22 خردادماه آغاز می‌شود.

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر موزامبیک 9 نفره
تیم ملی فوتبال ایران روز چهارشنبه در دیدای تدارکاتی که در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد میزبان تیم ملی موزامبیک بود که موفق شد این تیم را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد. این نتیجه در حالی رقم خورد که بازیکنان تیم ملی موزامبیک به دلیل اخراج دو نفر از هم تیمی‎های خود بازی را در دقایق پایانی 9 نفره دنبال کردند. سعید بخشی‌زاده هم داور این بازی بود. 

برد و باخت تیم ملی والیبال ایران در اروپا
تیم ملی والیبال ایران که برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک آماده می‎شود، طی هفت روز گذشته برگزارکننده دیدارهای تدارکاتی در صربستان و بلغارستان بود. در جریان برگزاری  این دیدارهای تیم ملی ایران د اولین دیدار برگزار شده برابر صربستان رابا نتیجه 3 بر 2 واگذار کرد و در دومین دیدار مقابل این تیم صاحب پیروزی 3 بر یک شد. تیم ملی از روز دوشنبه شب نیز دیدارهای خود در تورنمنت بین‎المللی بلغارستان را آغاز  که طی آن در مصاف با تیم "ب" میزبان با نتیجه 3 بر یک پیروز شد و در دومین دیدار که سه شنبه شب برگزار شد نیز استرالیا را سه بر صفر شکست داد.

پیروزی حیات بخش استقلال
تیم فوتبال استقلال در روز پایانی هفته پنجم رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان آسیا چهارشنبه شب در ورزشگاه آزادی تهران با نتیجه 3 بر صفر تیم الریان قطر را شکست داد تا با کسب سه امتیاز این دیدار همچنان به صعود از گروه اول این رقابتها امیدوار باقی بماند و چشم به دیدار آخرش برابر نسف قارشی ازبکستان داشته باشد تا در صورت کسب امتیاز در این دیدار راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شود.

فوتسال ایران قهرمان غرب آسیا شد
مسابقات فوتسال غرب آسیا روز چهارشنبه با قهرمانی تیم ملی ایرن در ارومیه به پایان رسید. درروز پایانی این مسابقات و در دیدار نهایی تیم ملی ایران در مصاف با اردن به برتری 5 بر صفر دست یافتند و صاحب جام قهرمانی شدند. کویت، فلسطین وعراق حریفانی بودند که تیم ملی ایران برای رسیدن به فینال آنها را از پیش رو برداشت.
صعود استقلال و تثبیت جایگاه سپاهان
فدراسیون آماروتاریخ فوتبال جهان جدیدترین رده‎بندی400 تیم باشگاهی در جهان را روز چهارشنبه اعلام کرد. بر این اساس استقلال که در رده‌بندی گذشته صاحب جایگاه 102 بود به رده 117 سقوط کرد ودر کنار تیم دینامو بخارست رومانی ایستاد. این در حالی است که پرسپولیس با 16 پله صعودی که داشت در کنار تیم‌های کورتری بلژیک، اسپانیول بارسلونا، سن پاتریک ایرلند، فورتلزا برزیل، لیتکس بلغارستان، مایورکا اسپانیا، ساندرلند انگلیس و کاتانیا ایتالیا در رده 221 قرار گرفت. در این رده‌بندی تیم سپاهان در جایگاه 125 باقی ماند.

نظرات() 

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391

شناگر تیم ملی نروژ بر اثر حمله قلبی درگذشت

نویسنده: ورزشکار   

خبرگزاری فارس: شناگر تیم ملی نروژ بر اثر حمله قلبی درگذشت

شناگر تیم ملی نروژ در اردوی آمادگی این تیم برای شرکت در المپیک لندن در آریزونا به دلیل حمله قلبی درگذشت.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت ورلد سوئیمینگ مگزین، الکساندر داله اون، شناگر بلژیکی قهرمان جهان در سن 26 سالگی به دلیل حمله قلبی در اردوی تمرینی خود در آریزونا درگذشت.

فدراسیون شنای نروژ در گفت‌و‌گو با آسوشیتدپرس اعلام کرد: داله اون شب گذشته در حمام اتاقش پیدا شد و سپس در مرکز پزشکی فلگ استاف اعلام شد که جان داده است.

پیتر لوبرگ، سرمربی تیم ملی شنای نروژ در این باره اظهار داشت: همه ما در شوک هستیم. این یک تجربه ناخوشایند برای تمام اعضای تیم در اینحا بود. ذهن همه ما به سمت خانواده وی معطوف شد که به این زودی الکساندر را از دست دادند.

داله اون سال گذشته در مسابقات قهرمانی جهان در چین مدال طلای رقابت‌های 100 متر کرال سینه را به دست آورد و آن را به بازماندگان کشته شدگان در عملیات تروریستی نروژ تقدیم کرد. تنها چند روز پیش از قهرمانی الکساندر یک عملیات تروریستی در نروژ جان 77 نفر را گرفت.

وی پس از آن مسابقات اظهار داشت: ما باید متحد باشیم. همه ما وقتی به خانه برگردیم از این حادثه بسیار ناراحت خواهیم شد اما برای من مهم بود که در این مسابقات در چین این کار نمادین را انجام دهم و همدردی خود را با مردم نشان دهم.

الکساندر داله اون در المپیک 2008 پکن به مدال نقره رشته 100 متر کرال سینه دست یافت. وی در سال 2011 در رقابت‌های جهانی شانگهای به مدال طلا رسید و سه بار نیز قهرمان اروپا شده بود. از داله اون به عنوان یکی از بخت‌های کسب مدال طلا در المپیک لندن نام برده می‌شد.

نظرات() 


عضو پیشین تیم ملی دوچرخه سواری ایران روز سه شنبه به دلیل مسمومیت غذایی به دیار باقی شتافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، زیبا مهینی عضو پیشین تیم ملی دوچرخه سواری ایران که عضو تیم ترافیک در مسابقات باشگاهی کشور بود امروز سه شنبه به علت مسمومیت غذایی درگذشت.

فدراسیون دوچرخه سواری ضمن اعلام این خبر نوشت: مراسم تشییع جنازه مرحومه زیبا مهینی فردا چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه از ساعت 9 صبح در پیست دوچرخه‌سواری مجموعه ورزشی آزادی برگزار می شود.

نظرات() 


دروازه‌بان تیم فوتبال شاهین بوشهر تاکید کرد: در مسابقاتی چون لیگ قهرمانان آسیا رنگ‌ها اهمیتی ندارد و آنچه مهم است موفقیت ایران است.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید طالب لو که عصر سه شنبه برای تماشای دیدار پرسپولیس - الهلال عربستان به ورزشگاه آزادی آمده بود، با بیان این مطلب اظهار داشت: در مدتی که من عمل جراحی انجام دادم مردم لطف زیادی به من داشته و محبت‌های فراوانی کردند. به همین خاطر تصمیم گرفتم در بازی پرسپولیس - الهلال که یک بازی ملی است به ورزشگاه بیایم.

وی که در بین دو نیمه دیدار پرسپولیس - الهلال به جمع خبرنگاران آمده بود، همچنین تاکید کرد: در چنین مسابقاتی رنگ‌ها و سرخ و آبی اهمیت چندانی ندارد و تنها نام ایران مهم است.

طالب لو در پاسخ به این پرسش که "آیا حضورت در تماشاگر تاثیری جهت انتخاب تیم پرسپولیس برای فصل آینده ات دارد؟"، گفت: اولین چیزی که برایم اهمیت دارد، این است که سلامتی‌ام را بازیابم، بعد از آن به فکر خدمت به مردم هستم.

وی از مردم تشکر کرد و گفت: با دعای خیر مقدم بهبودی حاصل کرده و شرایط بهتری دارم. فعلا باید دستم را تکان ندهم و بعد از آن فیزیوتراپی را آغاز خواهم کرد.

دروازه بان تیم شاهین بوشهر افزود: در این مدت رنگها برای مردم اهمیت نداشت و آنها در همه جا به من لطف و محبت کردند. امیدوارم هرچه زودتر بهتر شده و گوشه‌ای از زحمات شان را جبران کنم.

طالب لو خاطر نشان کرد: این بازی‌ها ملی است. من همین طور که امروز به ورزشگاه آمده بودم، فردا هم برای تماشای بازی استقلال به ورزشگاه خواهم رفت.

وحید طالب لو، دروازه بان تیم شاهین بوشهر پس از مصدومیت در دیدار با سپاهان اصفهان روز شنبه هفته جاری از ناحیه بازوی دست چپ مورد عمل جراحی قرار گرفت.

نظرات() 

در پایان رقابتهای جودو قهرمانی آسیا دو عضو تیم ملی کشورمان موفق به کسب جواز حضور در المپیک 2012 لندن شدند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به تاشکند ،  بیستمین دوره رقابتهای جودو قهرمانی آسیا در حالی شنبه شب با کسب عنوان سومی برای تیم کشورمان به پایان رسید که تیم ایران موفق شد با کسب دو مدال طلا و نقره دو سهمیه برای حضور در بازیهای المپیک 2012 لندن را کسب کند.

محمدرضا رودکی با کسب مدال طلا به جمع 22 نفر برتر رنکینگ جهانی راه پیدا کرد و سهمیه مستقیم برای حضور در المپیک را کسب کرد. وی در این مسابقات جودوکار قزاقستانی را که برای کسب سهمیه با وی رقابت داشت را ضربه فنی کرد.

همچنین جواد محجوب جودوکار وزن 100- کیلوگرم کشورمان که موفق به حضور در دیدار پایانی و در نهایت مدال نقره شد، سهمیه مستقیم قاره ای جواز حضور در المپیک را کسب کرد.

بر همین اساس در نهایت تیم جودو کشورمان با دو نماینده روی تاتامی المپیک 2012 به لندن به رقابت با رقبای خود خواهد رفت.

رقابتهای جودو قهرمانی آسیا شب گذشته با قهرمانی کره جنوبی و عنوان سومی تیم کشورمان در تاشکند به پایان رسید.

ادامه مطلب

نظرات() 

بانوی روئینگ سوار تیم ملی کشورمان دومین سهمیه المپیک ایران در مسابقات کسب سهمیه المپیک روئینگ آسیا در کره‌جنوبی را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون قایقرانی، در روز پایانی رقابت‌های کسب سهمیه المپیک روئینگ در قاره آسیا که در شهر گونگجو کره‌جنوبی برگزار شد، در فینال A ماده تک نفره سنگین وزن بانوان، سولماز عباسی با بدست آوردن عنوان سوم این مسابقه، موفق به کسب دومین سهمیه کاروان روئینگ کشورمان شد.

سولماز عباسی در این رقابت با "روتاراسکا رودنبرگ" از تایلند، "اسوتلانا گرمانویچ" از قزاقستان، "هارونا ساکاکیبارا" از ژاپن، "یجی کیم" از کره‌‍جنوبی و "کا من لی" از هنگ کنگ مسابقه داد که در نهایت با زمان 7:53.31 دقیقه و تنها با اختلاف یک ثانیه در رده سوم قرار گرفت.

در این ماده "هارونا ساکاکیبارا" از ژاپن با کسب رکورد 7:52.03 دقیقه عنوان قهرمانی را بدست آورد و "یجی کیم" از کره‌جنوبی با زمان 7:52.29 دقیقه مقام دوم را کسب کرد.

با این نتیجه قهرمان شایسته تیم ملی موفق به کسب دومین سهمیه المپیک رشته روئینگ کشورمان در مسابقات کسب سهمیه المپیک روئینگ شد.

همچنین محسن شادی که پیش از این جواز حضور در المپیک 2012 لندن را کسب کرده بود، در ماده تک نفره سنگین وزن مردان در مسابقات کسب سهمیه المپیک روئینگ به مدال نقره دست یافت.

شادی در مسابقه فینال A روئینگ تک نفره سنگین وزن مردان با "دونگ یونگ کیم" از کره‌جنوبی، "ساواران سینگ" از هند، "مینگ چویی وانگ" از چین تایپه، "ولادیسلاو یاکولو" از قزاقستان و "سائو وا سو" از هنگ کنگ به رقابت پرداخت که در نهایت با کسب زمان 7:08.52 دقیقه مقام دوم را کسب کرد. در این مسابقه "ساواران سینگ" از هند با زمان 7:01.68 دقیقه اول و "دونگ یونگ کیم" از کره‌جنوبی با زمان 7:11.50 دقیقه سوم شدند.

شادی پیش از این با صعود به فینال A رقابت‌ها، سهمیه خود را کسب کرده بود و با خیالی آسوده به منظور کسب تجربه بیشتر در این مسابقه حاضر شد.

مسابقات انتخابی المپیک روئینگ در قاره آسیا با کسب 2 سهمیه کشورمان در مواد تک نفره سنگین وزن مردان توسط محسن شادی و تک نفره سنگین وزن بانوان توسط سولماز عباسی امروز 10 اردیبهشت ماه در کره‌جنوبی به پایان رسید.

ادامه مطلب

نظرات() 

دروازه بان تیم فوتبال استقلال بخت این تیم را برای کسب عنوان قهرمانی این فصل از رقابت‌های لیگ برتر ناچیز خواند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال امروز جمعه در هفته سی و دوم رقابت‌های لیگ برتر ایران در دیداری خانگی در ورزشگاه آزادی با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شد.

سیدمهدی رحمتی در پایان بازی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استقلال با این تساوی دیگر شانسی برای قهرمانی ندارد مگر اینکه اتفاق خیلی خاصی روی دهد.

وی با اشاره به بازی بسته تیم فوتبال شهرداری تبریز افزود: شهرداری در این دیدار دفاع بسته‌ای ارائه کرد و از آن سو بازیکنان استقلال هم خسته بودند. شما ببینید تیم ما از دبی نیامده باید به بوشهر برود و این طاقت فرساست. ما نه اول فصل بدنسازی داشتیم، نه میانه فصل و نه در پایان فصل.

دروازه بان استقلال در خصوص چنددستگی هواداران بر روی سکوهای ورزشگاه گفت: به هر حال تماشاگران استقلال آنقدر فهیم هستند که صلاح تیم را بدانند با این حال حق ما نیست که بی غیرت خطاب شویم. ما با وجود خستگی و مصدومیت در این دیدارها به میدان می‌رویم.

رحمتی در پایان با انتقاد از فضای بیرونی باشگاه گفت: ببینید ما تا الان در یک جام برنده شده‌ایم و همه هدف‌مان قهرمانی در لیگ برتر و صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان است. با این حال برخی‌ها با اظهارنظرهای خود تمرکز مدیرعامل و سرمربی باشگاه را به هم می‌ریزند و این موضوع در نهایت به بازیکنان هم منتقل می‌شود.

ادامه مطلب

نظرات() 

خبرگزاری فارس: جدول و برنامه مسابقات اسکواش قهرمانی آسیا اعلام شد

جدول و برنامه مسابقات اسکواش قهرمانی آسیا اعلام شد که طی آن تیم ملی ایران در نخستین روز رقابت‌ها به مصاف ژاپن می‌رود.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، از سوی کنفدارسیون اسکواش آسیا قرعه‌کشی و برنامه کامل مسابقات اسکواش قهرمانی آسیا که به میزبانی کویت برگزار می‌شود در بخش مردان اعلام شد.

مسابقات امسال با حضور 16 تیم در چهار گروه برگزار می‌شود که گروه‌بندی این مسابقات به شرح زیر است:

گروه یک: هند - اردن – سنگاپور

گروه 2: مالزی – ژاپن – ایران - فلسطین

گروه 3: هنگ کنگ - کره جنوبی – تایوان - عراق

گروه 4: پاکستان – کویت – سریلانکا - چین

 

تیم ملی کشورمان باید 12 اردیبهشت ماه در اولین دیدار خود به مصاف ژاپن برود و سیزدهم همین ماه نیز تیم ملی دو دیدار با قهرمان آسیا یعنی مالزی و فلسطین برگزار می‌کند.

نظرات() 
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات