خبرگزار ورزشی

یا امام رضا(ع)

پنجشنبه 31 فروردین 1391

کلیپ شکسته شدن رکورد دنیا در پکن

نویسنده: ورزشکار   

کلیپ بسیار جذابی که توسط سایت دوومیدانی ایران در آپارات بارگذاری شد.

برای دیدن این کلیپ از طریق لینک زیر وارد شوید:

http://www.aparat.com/v/1ebc54484795f57d26976b2a58114cdf179418

نظرات() 

پنجشنبه 31 فروردین 1391

چلسی شانس بیشتری برای صعود به فینال دارد

نویسنده: ورزشکار   

"پپ گواردیولا" سرمربی بارسلونا پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل چلسی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اکنون معتقد است آبی های لندنی شانس بیشتری برای رسیدن به فینال رقابتها در مونیخ دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بارسلونا با وجود موقعیت های فراوانی که در این دیدار داشت در نهایت مغلوب میزبان انگلیسی خود شد و اکنون امیدوار است بتواند در دیدار برگشت در نیوکمپ این نتیجه را جبران کند.

گواردیولا در پایان بازی و در کنفرانس خبری گفت: پیروزی یک بر صفر نتیجه بسیار خوبی برای آنهاست. چلسی اکنون شانس بیشتری برای صعود به فینال دارد.

او همچنین از اینکه چلسی بیشتر زمان بازی را در زمین خود مشغول دفاع بود انتقادی نکرد و اظهار داشت: فوتبال همین است. اگر قرار بود روی درصد مالکیت توپ نتیجه بازی تعیین شود ما باید تمامی بازی های خود را با پیروزی پشت سر می گذاشتیم. این پیروزی را به چلسی تبریک می گویم.

سخت ترین کار امشب این بود که ما توپ را به تور دروازه برسانیم که در نهایت هم موفق نشدیم. باید از هم اکنون به فکر دیدار برگشت باشیم و تلاش کنیم همین تعداد موقعیت را در آن بازی روی دروازه چلسی ایجاد کنیم.

کار آسانی در پیش نداریم. آنها با 10 بازیکن دفاع خواهند کرد، گل زدن در این شرایط کار بسیار دشواری است اما باید تلاش کنیم کنترل بازی را در دست بگیریم و راهی برای بازکردن دروازه آنها پیدا کنیم.

نظرات() 

خبرگزاری فارس: کری خوانی هادی ساعی در دوی ۳۶ متر و پاداش یک میلیونی به قهرمان قهرمانان

اسپانسر کاروان اعزامی ایران به المپیک مبلغ یک میلیون تومان جایزه نقدی به قهرمان قهرمانان تست آمادگی جسمانی اهدا کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اگر چه قرار بود جشن 100 روز مانده به برگزاری رقابت‌های المپیک امروز برگزار شود، اما تعدادی از ورزشکاران برای انجام تست آمادگی جسمانی در آکادمی ملی المپیک حاضر شدند.

* پیش از شروع مراسم از ورود خبرنگاران به مجموعه ورزشی انقلاب ممانعت به عمل آمد و علت این کار را مخالفت مدیر مجموعه عنوان کردند که این مسئله با وساطت روابط عمومی کمیته ملی المپیک حل شد.

* بهرام افشارزاده، دبیرکل کمیته ملی المپیک و پارالمپیک در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: مراسم امروز جشن 100 روز مانده به مسابقات نیست و قرار است مراسمی با عنوان جشن 90 روز مانده به بازی‌ها ده اردیبهشت با حضور خانواده ورزش و مسئولان برگزار شود.

* ورزشکاران حاضر در آکادمی به انجام تست‌های آمادگی جسمانی پرداختند که پیش از برگزاری ماده دوی 36 متر هادی ساعی خطاب به سایر ورزشکاران گفت: رکورد همه شما را در این ماده می‌زنم.

* به قهرمان هر یک از مواد تست آمادگی جسمانی مبلغ 500 هزار تومان و به قهرمان قهرمانان نیز مبلغ یک میلیون تومان از سوی اسپانسر کاروان اعزامی ایران به المپیک پرداخت شد.

* در این تست هیچ‌یک از بانوان المپیکی حضور نداشتند.

* مربی روز بهانی، بوکسور المپیکی ایران خطاب به افشار زاده گفت، احسان علاقه زیادی به پول دارد و که افشارزاده پاسخ داد: چه کسی از پول بدش می‌آید.

* در مواد تست آمادگی جسمانی نفرات زیر به عنوان قهرمان معرفی شدند:

توان پا: مهران عسگری

توان دست: رضا رودکی

دو سرعت: احسان روزبهانی

دو استقامت: محمدباقر معتمد

جفت 2 طرف: محمدباقر معتمد

قهرمان قهرمانان: احسان روزبهانی

نظرات() 

سه شنبه 29 فروردین 1391

سریع ترین مرد دنیا در کمپانی ferrari و puma

نویسنده: ورزشکار   


کلیپ بسیار جذابی که توسط سایت دوومیدانی ایران در آپارات بارگذاری شد.

برای دیدن این کلیپ از طریق لینک زیر وارد شوید:

http://www.aparat.com/v/d0755f8d06bbe5f8cc832fa5fbc1f96c177584

نظرات() 

خبرگزاری فارس: دهقان: رئیس فدراسیون به تمام صحبت‌ها گوش کند و بهترین تصمیم را بگیرد

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: بهتر است رئیس فدراسیون هندبال به تمام صحبت‌ها گوش کند و بهترین تصمیم را اتخاذ کند.

علیرضا دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص ریاست فدراسیون هندبال و انتقاداتی که به نحوه عملکرد رئیس این فدراسیون مطرح می‌شود، اظهار داشت: ما از روز اول در مورد همه فدراسیون‌ها اعلام کردیم افراد رأیی‌ در مجمع بدهند که حساب‌ شده باشد و افراد رأی خود را با برنامه و مطالعه در مورد ریاست فدراسیون بدهند تا بعدها به مشکل نخورند.

وی افزود: کوزه‌گری فردی زحمت‌کش و جز افرادی هست که عمر خود را در هندبال گذاشته است؛ کوزه‌گری فردی قدیمی در هندبال است و موهای خود را هم در این راه سفید کرده است.

دهقان ادامه داد: پیشکسوتان، مربیان، رئیس و دبیر فدراسیون و سایر افراد می‌توانند بنشینند و با هم صحبت کنند تا بهترین راه را انتخاب و به همان چیزی که در اساسنامه فدراسیون آمده عمل کنند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: من با این مسئله موافق نیستم که بخواهیم کمیته علت شکست در راه رسیدن به المپیک راه‌اندازی کنیم؛ من می‌گویم باید قبل از شکست کاری انجام دهیم.

وی گفت: کوزه‌گری فردی پیشکسوت و قدیمی است و انتظار می‌رود که با حوصله حرف‌های همه را بشنود و آن چیزی که بهترین است را برای فدراسیون انتخاب کند، چراکه من مطمئنم کوزه‌گری نمی‌خواهد برای خود برنامه‌ریزی کند و هدفش موفقیت هندبال ایران است؛ پس بهتر است که همه با هم بنشینند و با تأمل و حوصله بهترین تصمیم را بگیرند.

نظرات() 

خبرگزاری فارس: تلاش همه‌جانبه شرقی‌ها برای المپیکی نشدن والیبال ایران

چینی‌‌ها با ارسال نامه‌ای به فدراسیون والیبال ایران اعلام کردند که نمی‌توانند میزبان تیم ایران در فاصله چند روز مانده به رقابت‌های انتخابی المپیک باشند.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، پس از اینکه فدراسیون والیبال ژاپن اعلام کرد نمی‌تواند پذیرای تیم ایران در فاصله چند روز مانده به رقابت‌های انتخابی المپیک در ژاپن باشد، مسئولان فدراسیون والیبال ایران به مذاکره با چینی‌ها پرداختند و براساس توافقات انجام شده مقرر شد چند روز مانده به رقابت‌های انتخابی المپیک، مردان والیبال ایران با برگزاری اردویی چند روزه و انجام 2 دیدار دوستانه با تیم ملی چین در این کشور آمادگی لازم را به منظور حضور پرقدرت در رقابت‌های انتخابی المپیک را کسب کنند.

پس از چند ماه، چندی پیش چینی‌ها هم با ارسال نامه‌ای رسماً از فدراسیون والیبال ایران عذرخواهی کردند که نمی‌توانند میزبان تیم ملی ایران باشند.

این در حالی است که خولیو ولاسکو معتقد است در حال حاضر تنها نیاز تیم، برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیم‌های ملی کشورهای صاحب نام در والیبال دنیا است.

ولاسکو می گوید که تمرینات خوبی داریم و تقریباً همه چیز خوب است، اما مسابقه نداریم؛ این یعنی هیچ، چراکه تیم و بازیکنان باید تحت فشار قرار بگیرند و در استرس و فشار مسابقه توانایی‌های خود را به کار بگیرند تا بتوانند در مسابقه از حداکثر توانایی‌های خود استفاده کنند.

با لغو اردوی چین، مسئولان فدراسیون والیبال به دنبال برگزاری اردویی چند روزه در شرق آسیا هستند تا مردان والیبال ایران بتوانند با تمرین و انجام مسابقه در محلی که آب و هوای شبیه ‌وکیو (محل مسابقات انتخابی المپیک) دارد، با آمادگی لازم به توکیو بروند، چرا که به گفته ولاسکو، تیم ملی باید در اوج آمادگی به این رقابت‌ها برود، چون ژاپنی‌ها احتمالاً طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که سخت‌ترین بازی‌های تیم ملی ایران در اولین روزهای مسابقات گذاشته شود.

کوبا، آرژانتین و مصر دیگر تیم‌هایی هستند که فدراسیون والیبال منتظر پاسخ آنها به منظور برگزاری چند دیدار دوستانه است.

نظرات() 

خبرگزاری فارس: صمد نیکخواه بهرامی امتیازآورترین بازیکن مهرام و الریاضی شد

صمد نیکخواه بهرامی از تیم مهرام عنوان امتیازآورترین بازیکن دیدار فینال بسکتبال غرب آسیا را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، صمد نیکخواه بهرامی، در پایان دیدار فینال بسکتبال غرب آسیا بین تیم‌های مهرام و الریاضی با 28 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن این مسابقه را به خود اختصاص داد.

حامد آفاق با 24 امتیاز به عنوان دیگر بازیکن امتیازآور مهرام شناخته شد.

در تیم الریاضی نیز عبدالنور و اسپنسر هر دو با 24 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکنان نماینده لبنان را به خود اختصاص دادند.

مهرام با برتری 96 بر 86 مقابل الریاضی در این دیدار به عنوان قهرمانی غرب آسیا رسید.

نظرات() 

دوشنبه 28 فروردین 1391

مهرام با پیروزی مقابل الریاضی قهرمان شد

نویسنده: ورزشکار   

خبرگزاری فارس: مهرام با پیروزی مقابل الریاضی قهرمان شد

مهرام ایران با پیروزی در فینال بسکتبال غرب آسیا مقابل الریاضی لبنان به عنوان قهرمانی رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس، دیدار پنجم پلی‌آف و نهایی بسکتبال غرب آسیا که از ساعت 19 امروز در سالن بسکتبال آزادی بین تیم‌های مهرام ایران و الریاضی لبنان آغاز ‌شد با پیروزی نماینده کشورمان به پایان رسید.

مهرام در این دیدار با برتری 96 بر 86 مقابل حریف جام قهرمانی را بالای سر برد.

نیمه اول این دیدار با برتری 50 بر 34 نماینده کشورمان به پایان رسید. مهرام در کوارتر اول با نتیجه 31 بر 13 از حریف پیش افتاد، اما کوارتر دوم را با نتیجه 21 بر 19 به حریف واگذار کرد.

کوارتر سوم با نتیجه 34 بر 31 و کوارتر چهارم با نتیجه 17 بر 16 به سود الریاضی به پایان رسید.

شاگردان هاشمی در نیمه نخست در دفاع و حمله عملکرد خوبی داشتند و به هیچ عنوان اجازه بازی سازی را به الریاضی ندادند.

صمد نیکخواه در کوارتر سوم به علت 4 خطا شدن روی نیمکت نشست که همین موضوع باعث شد لبنانی‌ها از این فرصت استفاده کرده و فاصله را کم کنند.

لبنانی‌ها که با اعتراض به داوری سعی در برهم زدن جو مسابقه داشتند در کوارتر چهارم هم به برتری 17 بر 16 رسیدند، اما در نهایت بازنده این مسابقه بودند.

از 4 بازی گذشته هر دو تیم صاحب 2 پیروزی و 2 شکست بودند.

مهرام و الریاضی به عنوان نمایندگان غرب آسیا در رقابت‌های این فصل جام باشگاه‌های آسیا به میدان خواهند رفت.

نظرات() 

خبرگزاری فارس: هتل آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک سه‌شنبه بازگشایی می‌شود

هتل آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک پس از پشت سر گذاشتن مراحل بازسازی با حضور اهالی ورزش سه‌شنبه بازگشایی مجدد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از آکادمی ملی المپیک، پس از گذشت یک دهه از افتتاح این هتل که به صورت شبانه روز در خدمت تیم‌های ملی در رشته‌های مختلف برای حضور در رویدادهای بین‌المللی بوده است ضرورت ایجاد تعمیرات و اضافه شدن برخی تجهیزات به این هتل احساس شد.

از اسفندماه 90 مراحل مرمت، تعمیر و تجهیز 35 باب از اتاق‌های هتل، رستوران، محوطه لابی و آشپزخانه در دستور کار قرار گرفت که پس از گذشت دو ماه از مراحل بازسازی، این هتل طی مراسمی مجددا بازگشایی و افتتاح خواهد شد.

این مراسم روز سه‌شنبه، 29 فروردین با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک، معاونان وزارت ورزش و جوانان و روسای فدراسیون‌ها ساعت 12:30 برگزارخواهد شد.

نظرات() 

خبرگزاری فارس: والیبالیست‌های برزیلی شهریورماه به ایران می‌آیند

تیم ملی جوانان برزیل به منظور برگزاری ۴ دیدار تدارکاتی به ایران خواهد آمد.

به گزارش باشگاه خبر فارس «توانا»، پس از انجام مذاکرات و مکاتبات مسئولان فدراسیون والیبال ایران با فدراسیون برزیل و بر اساس توافقات انجام شده تیم ملی جوانان برزیل برای برگزاری 4 دیدار دوستانه با تیم ملی جوانان ایران در ارومیه در فاصله زمانی یکم تا نهم شهریور ماه سال جاری به ایران می‌آید.

رئیس فدراسیون برزیل که کاندیدای ریاست FIVB است به دعوت محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران در این سفر تیم ملی جوانان کشورش را همراهی می‌کند.

تیم ملی والیبال جوانان ایران خود را زیر نظر فرهاد نفرزاده برای حضور در پیکارهای قهرمانی آسیا آماده می‌کند.

نظرات() 

خبرگزاری فارس: ملی‌پوشان سپک‌تاکرا تا آغاز مسابقات جهانی به اوج آمادگی می‌رسند

سرمربی تیم ملی سپک‌تاکرای مردان گفت: ملی‌پوشان با انگیزه بالایی در تمرینات حضور پیدا می‌کنند و تا آغاز مسابقات جهانی به اوج آمادگی خواهند رسید.

محمد مرادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس«توانا»، با اشاره به آغاز سومین مرحله اردوی تیم ملی سپک‌تاکرای مردان اظهار داشت: مرحله سوم اردوی تیم ملی سپک‌تاکرا برای حضور در مسابقات جهانی تایلند از 24 فروردین‌ماه در کمپ‌ تیم‌های ملی سپک‌تاکرا در مجموعه ورزشی یاس تهران آغاز شده است.

وی ادامه داد: برای حضور در این اردو، 18 ملی‌پوش دعوت شدند که در نهایت از میان این نفرات 12 بازیکن به مسابقات جهانی تایلند اعزام می‌شوند.

سرمربی تیم ملی سپک‌تاکرای مردان با بیان اینکه هدف اصلی ما حضور موفق در مسابقات جهانی خواهد بود، خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم بهترین نتیجه را در مسابقات جهانی کسب کنیم و این دور از دسترس نخواهد بود.

مرادی تصریح کرد: تا آغاز مسابقات جهانی تایلند ملی‌پوشان به اوج آمادگی خواهند رسید، چراکه با انگیزه بالایی در دو مرحله قبلی اردوی تیم ملی حضور پیدا کردند.

نظرات() هادی ساعی برای عضویت در کمیته ورزشکاران IOC حمایت کامل فدراسیون جهانی تکواندو را با خود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، انتخابات کمیته ورزشکاران IOC همزمان با برگزاری المپیک 2012 لندن انجام خواهد شد و 21 ورزشکار از رشته های مختلف برای تصدی چهار صندلی این کمیته تلاش خواهند کرد. "چو مو ین" از چین تایپه و "هادی ساعی" از کشورمان دو نماینده ورزشکاران رشته تکواندو در این انتخابات می باشند که فدراسیون جهانی از دارنده دو مدال طلا و یک برنز المپیک از کشورمان حمایت می کند.

در جریان نهمین دوره رقابتهای تکواندو نوجوانان جهان که هفته گذشته در "شرم الشیخ" مصر برگزار شد در همین رابطه جلسه ای با حضور روسای فدراسیون ایران ، چین تایپه و فدراسیون جهانی برگزار شد.

دکتر"چو" رئیس فدراسیون جهانی با پراهمیت خواندن این انتخابات برای تکواندو در این جلسه به طور رسمی اعلام کرد هادی ساعی از شانس بالایی برای موفقیت در این انتخابات برخوردار است و مورد حمایت WTF  می باشد. چو از مسئولان چین تایپه خواست که نماینده آنها کناره گیری خود را به حمایت از ساعی اعلام کند.

ناصر صالح از قطر (تیراندازی)، سرگئی اسچواندن از سوئیس (جودو)، دیوید باروفت از اسپانیا (هندبال)، دانکا بارتکوا از اسلواکی (تیراندازی)، میلوراد کاویک از صربستان (ورزشهای آبی)، موین چو از چین تایپه (تکواندو)، خانم کریستی کونتری از زیمباوه (ورزشهای آبی)، هادی ساعی از ایران (تکواندو)، فمکه دکر از هلند (قایقرانی)، تونی استانگت از فرانسه (کانوکایاک)، خانم سوسانو فیتور از پرتغال (دوومیدانی)، استفان هلم از سوئد (دوومیدانی)، ویکتوریا کوال از اوکراین (تیروکمان)، اریک وراس لارسن از نروژ (کانوکایاک)، کوجی مور فوجی از ژاپن (دوومیدانی)، جفرسون پرز از اکوادور (دوومیدانی)، زوران پریموراک از کرواسی (تنیس روی میز)، آنتونیو روسی از ایتالیا (کانوکایاک)، جان میشل سایوی از بلژیک (تنیس روی میز)، خانم بار بورا اسپاتاکوا از جمهوری چک (دوومیدانی) و جیمز تامکینز از استرالیا (قایقرانی)؛ فهرست نهایی 21 ورزشکار المپیکی هستند که از سوی کمیته بین المللی المپیک برای کسب کرسی کمیسیون ورزشکاران شانس دارند.

انتخابات  فوق در طول برگزاری بازی‌های المپیک لندن 2012  در دفاتر رای گیری مستقر در دهکده بازی‌ها و شهرهایی که مسابقات فوتبال در آن برگزار می شود، صورت خواهد گرفت که از بین 21 ورزشکار فوق فقط چهار ورزشکار می‌توانند به کمیسیون ورزشکاران IOC راه یابند. هادی ساعی از سوی IOC برای سفر به لندن دعوت شده و از اولین روز تا پایان مسابقات المپیک 2012 در لندن حضور خواهد داشت .

نظرات() 

خبرگزاری فارس: ولاسکو: قهرمانی در انتخابی المپیک شدنی است/تا امروز با مشکل سربازی روبرو نشده بودم!

سرمربی تیم ملی والیبال گفت: قهرمانی در رقابت های انتخابی المپیک و حضور در لندن سخت، اما ممکن است.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، خولیو لاسکو در نشستی با اصحاب رسانه صحبت هایی را مطرح کرد که متن مصاحبه وی را در زیر می خوانید:

* حالا که در آستانه دومین سال حضورتان در ایران قرار دارید، والیبال ایران را در این مدت چگونه می بینید؟

من در سال 1390 مردم و والیبال ایران را نسبت به سال قبل بهتر شناختم. با انواع مشکلات ورزش و والیبال ایران هم آشنا شدم و از برخورد با موضوع سربازی در ورزش ایران سوپرایز شدم. چون تا کنون در سابقه مربیگری ام در تیم های مختلف با چنین مشکلی روبر نشده بودم. همچنین شناخت من از والیبال ایران و شناخت فدراسیون والیبال از من در این مدت بیشتر شد که باعث افزایش تعامل بین ما شد. در گذشته بازیکن های ایران را هم به اندازه الان نمی شناختم، اما حالا این شناخت به واسطه تماشای فیلم بازی های لیگ برتر سال 90 به دست آمد.

* شما شاهد 2 دوره لیگ برتر والیبال ایران بودید؛ چه تفاوتی هایی میان آنها مشاهد کردید؟

لیگ برتر والیبال سال 90 واقعا در شرایط خاصی برگزار شد. فشردگی مسابقات آن مانند لیگ های حرفه ای جهان بود، اما بیشتر از مسابقات، سفر تیم ها به شهرهای مختلف آنان را خسته می کرد. فاصله طولانی شهرها از یکدیگر و سیستم حمل و نقل ایران از جمله مشکلات لیگ برتر والیبال است. چون برای انجام هر سفری ابتدا باید به تهران بیایید؛ به عنوان مثال از بندرعباس یا ارومیه پرواز مستقیم به آمل یا گنبد نیست و باید از آنجا به تهران آمد و سپس عازم شهر دیگری شد. یعنی بیشترین زمان بین دو بازی برای تیم ها در سفر می گذرد که تاثیر مستقیمی بر خستگی تیم ها و بازیکنان در تمرینات و مسابقات دارد.

تعطیلی یک ماهه لیگ برتر والیبال به دلیل اعزام تیم ملی به مسابقات جام جهانی هم شرایط لیگ برتر والیبال سال 90 را دو چندان سخت و کار را برای مربیان و بازیکنان شاغل در لیگ بسیار مشکل کرد. به نظر من لیگ برتر والیبال ایران به زمان بیشتری برای برگزاری مسابقات نیاز دارد. من با انتقادهای برخی مربیان ایرانی از فشردگی دیدارهای لیگ برتر موافقم. اما از سوی دیگر برای فدراسیون والیبال هم چاره ای نبود و باید بازی های لیگ برتر را در این مدت به اتمام می رساند.

 به نظرم تعداد 14 تیم برای لیگ برتر والیبال ایران هم زیاد است. اگر این رقابت ها با 12 تیم برگزار شود، مناسب تر است. به ویژه که به نظر می رسد اسپانسرهای مناسبی برای تامین نیازهای اقتصادی 14 تیم در ایران وجود ندارد و برخی تیم های لیگ برتر با مشکل مالی روبرو هستند.

* پیشنهاد شما برای بهتر شدن شرایط برگزاری لیگ برتر والیبال ایران و افزایش سطح فنی این رقابت ها چیست؟

پیشنهاد اولم همین حضور 12 تیم در لیگ برتر والیبال ایران است. چون در این صورت زمان هم برای برگزاری مسابقات به اندازه کافی است و نیازی به برگزاری دو بازی در هفته نیست، اما پیشنهاد دوم، برگزاری مسابقاتی مثل جام ریاست جمهوری است که در  برخی کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا، فرانسه، لهستان و روسیه بعد از پایان نیم فصل اول لیگ برگزار می شود. در این رقابت ها هفت تیم برتر دور رفت و تیم میزبان یک دوره مسابقه سه روزه در یک شهر برگزار می کنند. روز نخست تیم های اول با هشتم، دوم با هفتم، سوم با ششم و چهارم با پنجم بازی می کنند. در روز دوم و سوم هم مرحله نیمه نهایی و نهایی این لیگ برتر کوچک برگزار می شود.

برگزاری این گونه مسابقه ها در  ایران علاوه بر افزایش سطح فنی بازیکنان و تیم ها، امکان انجام دیدار برای تیم های مطرحی مانند پیکان و سایپا در شهر دیگری غیر از تهران و کرج را مهیا می کند و علاقمندان به والیبال را به سالن ها می کشاند.

از سوی دیگر تیم ها در رقابت های فشرده سه روزه آزموده می شوند تا توانایی واقعی شان را نشان دهند و بازیکنان هم بازی در شرایط سخت را تجربه خواهند کرد. همچنین از نظر کار اقتصادی، اسپانسرها جذب این رقابت ها می شوند تا در یک دوره زمانی کوتاه مدت، سرمایه گذاری و نام خود را مطرح کنند. مسائل دیگری مانند توریست و گردشگری نیز در این گونه رقابتها رونق می یابد. 

* هنگام شروع به کارتان در والیبال ایران از ضرورت ایجاد تغییر در ذهنیت بازیکنان صحبت کردید. در این مدت چقدر به هدف مورد نظرتان دست یافته اید؟  

در کل باید بگویم که تغییرات ذهنی در کوتاه مدت ایجاد نمی شود. این تغییرات در برخی مسائل مانند گنجایش فکری، سریع انجام می شود و در بازیکنان ایران هم در این مدت تغییرات خوبی ایجاد شده. اما برخی مسایل مثل مراقبت از سلامتی بسیار کند پیش می رود. والیبالیست های ایران اگر مشکل بدنی برایشان به وجود بیاید سریعا به متخصص مراجعه نمی کنند و این خیلی کار اشتباهی است.

در این خصوص، ابتدا باید ذهنیت بازیکنان تغییر کند که باید از بدن خود در برابر تهدیدات مراقبت کنند. سپس به باشگاه ها و فدراسیون والیبال یادآوری کنیم که باید از بازیکنان مراقبت کنند. به عنوان مثال بعد از بازی دوم کاله و سایپا بازیکنان در شرایط آب و هوایی بسیار بد، خودشان در جاده آمل تا تهران رانندگی کردند و به دلیل برف و کولاک چندین ساعت در جاده ماندند. من واقعا از کار آنها تعجب کردم! در صورتی که می دانیم ایران بیشترین تلفات حوادث رانندگی را در جهان به خود اختصاص داده است. چندین سال پیش هم دفاع وسط تیم ملی والیبال لهستان در شرایطی مشابه به همین تصادف کرد و کشته شد.

در رابطه با تغییرات ذهنی در بازیکنان مثلا حتی می توانم به این مسئله اشاره کنم که مشکل دریافت بازیکنان ایران هم اصلا تکنیکی نیست. بلکه ذهنی است و اصلاح آن زمان زیادی می طلبد. به نظرم صبح ها که کارهای بدنسازی در اردوی تیم ملی برگزار می شود از نظر زمانی بهترین شرایط برای تمرین دریافت است.

* دلیل تان برای این همه تغییر در فهرست دعوت شده ها به تیم ملی یا دعوت از طیف های مختلف بازیکنان چیست؟

یکی از اهداف بزرگ من در هدایت تیم ملی والیبال ایران حضور در لیگ جهانی والیبال است. برای حضور در رقابت های فشرده  لیگ جهانی، تیم ملی به بیش از 16 بازیکن آماده نیاز دارد. اشتباه بزرگی خواهد بود که بازیکنان بعد از حضور در مسابقات جهانی استراحت نکنند؛ مخصوصا از نظر ذهنی. برای حضور موفق در لیگ جهانی باید دو گروه بازیکن آماده داشته باشیم.

دومین دلیل مهم دعوت از بازیکنان مختلف برای من انگیزه آنهاست. هیچ چیزی نمی تواند در بازیکن به اندازه وجود یک رقیب آماده برای جایگزین شدن، ایجاد انگیزه کند. من برای افزایش انگیزه در بازیکنان حواسم به تمامی مسایل آنها هست و به همین دلیل به هر کدامشان که بچه دارند اجازه می دهم شب ها به منزل بروند و یا به بازیکنانی که در مسابقات آسیایی بودند دو هفته استراحت دادم. چون انگیزه آنها برای بازی برایم خیلی مهم است. از سوی دیگر انتظار دارم آنها هم با آمادگی و انگیزه 100درصدی در تمرینات و مسابقات شرکت کنند. اگر نه نفرات جایگزین را به جایشان انتخاب می کنم. 

* این ورود بازیکنان جوانتر و کلا این جوانگرایی احتمال کسب سهمیه المپیک را برای ما به خطر نمی اندازد؟

من با استفاده کردن از واژه جوانگریی موافق نیستم. چون اکثر بازیکن های دعوتی بین 20 تا 25 سال سن دارند و نمی شود به آنها گفت جوان، اما نکته مهم در دعوت از بعضی بازیکن های جوان این است که بعضی دیگر از بازیکن ها توانایی نشستن روی نیمکت ذخیره را ندارند. بازیکنان خوب شاید نتوانند ذخیره های خوبی هم باشند. من اولویت اولم انتخاب ترکیب هفت نفره ثابت تیم ملی است. سایر بازیکنان را بر اساس اینکه بتوانند بدون مشکل روی نیمکت ذخیره ها بنشینند، انتخاب می کنم.

به عنوان مثال فرهاد ظریف را برای لیبرو اصلی تیم انتخاب کردم و ترجیح می دهم که لیبروی دوم جوان باشد تا اگر هم در مسابقات بازی نکرد، ناراحت نشود. بنابراین نمی توانم علی حسینی را دعوت کنم. چون او برای لیبروی دوم بودن مناسب نیست. شرایط برای سومین دفاع وسط تیم هم همین طور است. یا مثلا پاسور اول تیم مشخص شده؛ سال گذشته امیر حسینی بود و امسال سعید معروف است. این به معنی این نیست که از امیر حسینی خوشم نمی آید؛ نه، بلکه شرایط فعلی اینگونه است. من نه با بازیکنان رفیقم و نه دشمن. افرادی را انتخاب می کنم که انگیزه واقعی داشته باشند. واقعیت را می بینم.

سال گذشته امیر حسینی بهترین بازیکن بود، اما امسال سعید معروف نیاز دارد که چیزی را عوض کند. سال قبل خواستم پاسور دوم بماند، اما به دلیل شخصی ترجیح داد بیرون باشد. او امسال در لیگ بسیار خوب ظاهر شد و رشد قابل توجهی داشت، فکر می کنم امسال بهترین سال معروف خواهد بود. خلاصه اینکه مشکلی با امیر حسینی ندارم، بلکه خیلی هم دوستش دارم و یادم هست که یک روز قبل از بازی فینال مسابقات قهرمانی آسیا گفت : «فردا بازی آخر من است؛ سن من زیاد است و برای برای مسابقات جهانی دیگر زمان ندارم.» ضمن اینکه منکر این موضوع هم نیستم که حسینی و معروف کنار هم نمی توانند کار کنند. مهدوی به جای حسینی پاسور خوبی است که در کنار معروف هم مشکلی ندارد. می بینید که هیچ چیز عجیب و غریبی در کار نیست و تنها مسایل تکنیکی و قوانین و آمادگی بازیکنان هستند که در انتخاب ها نقش دارند. من امسال چند بازیکن قدیمی را هم دعوت کردم، اما آنها خودشان شرایط سنی شان را برای حضور در تیم ملی مناسب ندانستند و حضور در تیم ملی  را نپذیرفتند. من هم به تصمیم آنان احترام می گذارم.

*  آیا اطرافیان شما در انتخاب هایتان تاثیرگذار هستند؟

هیچ شخصی در تصمیم گیری من تاثیر گذار نیست. هر کسی باید وظایف خودش را انجام بدهد و انتخاب بازیکنان هم از وظایف من است.

*  در خصوص مربیان ایرانی و عملکرد آنها در اردوی های تیم ملی توضیح دهید. کدام شان را به مسابقات انتخابی المپیک می برید؟

تنها کسی که به صورت رسمی با سیچلو در تیم ملی "ب" ایران همکاری می کند، محمد وکیلی است. سایر مربیان برای کسب تجربه به اردوی تیم ملی والیبال می آیند و من هم از حضور آنان استقبال می کنم. در مسابقات انتخابی المپیک هم امکان به همراه بردن مربیان ایرانی را ندارم. چون فقط چهار نفر اجازه نشستن روی نیمکت تیم ملی را دارند؛ ولاسکو به عنوان سرمربی، سیچلو به عنوان مربی، سیامک افروزی (پزشک) و مترجم من. در  جام جهانی و رقابتهای قهرمانی آسیا به علت حاضر نبودن مترجم روی نیمکت برای انتقال مطالب به بازیکنان مشکل اساسی داشتم و به همین دلیل در مسابقات انتخابی المپیک حتما مترجم یکی از چهار نفری است که باید روی نیمکت بنشیند.

اگر فدراسیون بخواهد یک نفر سوم ایرانی تیم را به عنوان مربی همراهی کند، بحث دیگری است و باید درباره اش صحبت کنیم. چون من نمی خواهم فردی را انتخاب کنم که دیگران فکر کنند این فرد بهترین مربی ایران است. 

 
* برنامه های شما برای مسابقات انتخابی المپیک چیست؟ فکر می کنید چند درصد شانس المپیکی شدن داریم؟

در مرحله اول باید 12 بازیکن را انتخاب کنم که هنوز انتخاب نکرده ام. فعلا بعضی از بازیکنان تیم "الف" با تیم "ب" تمرین می کنند، چون تمرینات هر گروه نباید با بیشتر از 14 بازیکن برگزار شود. ما علاوه بر دو پشت خط زن که در تیم "الف" نیاز داریم، به سومی و چهارمی هم نیاز داریم که باید تمرین کرده و آماده باشند. وضعیت پنجمین دریافت کننده و پاسور سوم مان هم همین گونه است.

در اصل بازیکنان تیم "ب" تعدادی از بازیکنان تیم "الف" هستند که در گروه دوم تمرین می کنند. البته بعضی بازیکنان از جمله نادی ، موسوی و غفور در تیم "الف" نهایی شده اند، اما در برخی پست های دیگر هنوز بازیکنان برای جایگزین شدن تلاش می کنند.

مسابقات انتخابی المپیک بازی های سختی برای ایران خواهد بود. ما می دانیم که بازی های اول ایران با تیم هایی همچون صربستان و دیگر قدرت های جهان است که از دو قاره دیگر می آیند. در عوض بازی های آخر ژاپن با این تیم ها خواهد بود. چون آنها در بازی های اول انگیزه فراوانی برای پیروزی دارند و در بازی های آخر اگر احتمال صعود داشته باشند، انگیزه خواهند داشت.

ژاپن با امتیاز میزبانی این رقابت ها از شانس بالایی برای صعود برخوردار است، اما ایران هم فقط برای کسب مقام نخست آسیا و صعود به المپیک در این رقابت ها شرکت نمی کند، بلکه برای کسب مقام قهرمانی به این رقابت ها خواهد رفت.

کسب قهرمانی در این رقابت ها خیلی سخت، اما امکان پذیر است. نمی توانم برای آن درصد مشخص کنم، چون مسابقات ورزشی قابل پیش بینی نیستند. همانطور که مردم از پیروزی ایران برابر لهستان سورپرایز شدند و از شکست در برابر چین متعجب، وقوع هر نتیجه ای امکان پذیر است.

در این دوره زمانه دیگر در صدر ماندن امکان پذیر نیست. شاید در مرحله ای بهترین باشی، اما بعد از مدتی تغییر به وجود خواهد آمد. انگیزه باید باشد تا راه ادامه یابد و من هم به این موضوع اهمیت زیادی می دهم. بنابر این هیچ اسمی برایم اهمیت ندارد. بلکه انگیزه افراد برایم مهم است.

* همکاری فدراسیون والیبال در اجرایی شدن برنامه هایتان را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا تا کنون کاری خواسته اید که انجام نشود؟

شاید تا کنون موارد کوچکی بوده باشد که برآورده نشده، اما این موضوع طبیعی است و در تمامی فدراسیون های ورزشی  جهان امکان پذیر است. نکته مهم فدراسیون والیبال داشتن مدیری کاربلد است که هر کاری که برای تیم ملی نیاز باشد، انجام می دهد.

به رغم اینکه داورزنی در حوزه های دیگر مانند تیم های پایه، بانوان و باشگاه ها هم دغدغه های مهمی دارد، اما هر موقع نیاز به چیزی داشته ام، در انجام آن کوتاهی نکرده و در حد توان خود آن را انجام داده است؛ حتی گاهی بیشتر از آن چیزی که در حیطه وظایف خودش بوده.

نظرات() 

نماینده مدارس فوتبال بارسلونا در ایران در نشست با علی کفاشیان پیراهن شماره 10 این باشگاه را به رئیس فدراسیون فوتبال اهدا کرد که در این جلسه خبر مذاکره یکی از شبکه‌های اسپانیا که برای پخش تلویزیونی رقابتهای فوتبال ایران کطرح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست مشترک علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال و مجید نیرومند نماینده مدارس فوتبال بارسلونا در ایران صبح امروز با حضور عباس ترابیان و حسینی روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد.

در ابتدای این نشست ترابیان با خوشامدگویی به میهمانان اعلام کرد دعوتنامه‌ای از باشگاه بارسلونا به علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ارسال شده است که در آن حاوی نکات مهمی است.

وی اضافه کرد: همچنین یکی از شبکه‌های تلویزیونی اسپانیا که در زمینه اسپانسرینگ فعال است، برای پخش تلویزیونی رقابتهای فوتبال ایران قصد مذاکره دارد.

در ادامه جلسه مجید نیرومند درباره نامه ارسالی باشگاه بارسلونا گفت: ساندرو راسل رئیس باشگاه بارسلونا در نامه‌‍ای به شما، انتخاب دوباره رئیس فدراسیون فوتبال ایران را تبریک گفته و معتقد است این انتخاب نوعی جهش در فوتبال ایران است زیرا ثبات مدیریت در فوتبال ایران اتفاق افتاده که می‌تواند باعث پیشرفت فوتبال شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: فدراسیون فوتبال اسپانیا 12 سال است که رئیس فدراسیون فوتبالش تغییر نکرده و به همراه شما عضو کمیته فوتسال فیفاست.

نماینده مدارس فوتبال بارسلونا در ایران ادامه داد: در این نامه که از سوی رئیس باشگاه بارسلونا ارسال شده در خصوص نزدیکی روابط و همکاری‌های دوجانبه به نکات مهمی اشاره شده  که البته ازعلی کفاشیان دعوت شده است تا به باشگاه بارسلونا بیاید و از نزدیک از این باشگاه بازدید کند و مذاکرات رو در رویی را با رئیس باشگاه بارسلونا داشته باشد.

در پایان این نشست پیراهن باشگاه بارسلونا با نام کفاشیان از سوی ساندرو راسل رئیس باشگاه بارسلونا به رئیس فدراسیون فوتبال ایران اهدا شد.

نظرات() 

خبرگزاری فارس: بلندپروازی مرد ایتالیایی با تفکرات مخفی/ گواردیولا، ولاسکو را فراری داد!

والیبال با تفکرات ولاسکو این روزها خود را برای کسب سهمیه المپیک لندن آماده می‌کند، اما عدم دعوت برخی ستاره‌ها حاشیه‌ساز شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، موفقیت والیبال در رقابت‌های انتخابی المپیک 2012 لندن هدف اصلی فدراسیون والیبال در سال 91 است و برای تحقق این مهم، برنامه‌ریزی‌های زیادی صورت گرفته است. همگان به خوبی به این موضوع اشراف دارند که اگر این موضوع محقق نشود چه اتفاقاتی در این رشته رخ خواهد داد. شاید والیبالی که این روزها با قهرمانی در آسیا و درخشش در جام‌جهانی نام خود را روی زبان‌ها انداخته با عدم حضور در رقابت‌های المپیک مدت‌ها از یادها برود و...

* فدراسیون سنگ تمام گذاشت و ولاسکو را آورد

با این شرایط مسئولان فدراسیون والیبال تدابیر خوبی اندیشیده‌اند و از مهم‌ترین اقدامات می‌توان به حضور مربی بزرگی به نام خولیو ولاسکو در ایران اشاره کرد.

ولاسکویی که چندی پس از حضورش در ایران توانست سیچلوی باتجربه و با دانش را هم به ایران بیاورد و از علم آنالیز پائولو هم به خوبی بهره ببرد در نخستین گام کاپ قهرمانی قاره کهن را بالای سر برد، اما این پایان کار ولاسکو نبود و پیرمرد ایتالیایی توانست در جام‌جهانی نتایج قابل قبولی کسب کند. تمامی این اتفاقات موجب شد تا اهالی والیبال و به خصوص بازیکنان و کادر فنی پس از پدیده شدن به خود باوری بالایی برسند و مسئولان کشوری از والیبال به عنوان موفق‌ترین رشته توپی در سال 90 یاد کنند.

توقعات از والیبال بالا رفته و این موضوع را هم داورزنی و هم ولاسکو به خوبی می‌دانند و قطعا برای برآورده کردن توقعات برنامه‌های زیادی هم دارند؛ البته داورزنی با آوردن ولاسکو جدی‌ترین اقدام را انجام داد و سکان تیم ملی را به این مربی باتجربه داد.

* پیرمرد ایتالیایی و انتخاب‌هایی با تفکر مخفی

حالا نوبت ولاسکو است تا اقدامات خود را آغاز کند. ولاسکو هم در شروع کار برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک 34 بازیکن را به تیم ملی دعوت کرد. 34 بازیکن از لیگی که بسیار بهتر از سال‌های گذشته برگزار شد و پدیده‌های زیادی در آن مطرح شدند؛ بنابراین ولاسکو و همکارانش کار سختی برای انتخاب مهره‌های تیم ملی داشتند، اما این اتفاق رخ داد و طبق پیش‌بینی‌ها برخی از بازیکنان به دلایل مختلف به اردوها دعوت نشدند و از طرفی برخی جوانان که در لیگ فوق‌العاده ظاهر شده بودند به تمرینات پیرمرد ایتالیایی آمدند.

ولاسکو در اولین اقدام بازیکنان را به دو گروه "الف" و "ب" تقسیم کرد و خود سرمربی تیم "الف" و سیچلو، سرمربی تیم "ب" شد. در اردوهای تیم ملی اتفاقات بسیار خوبی افتاد که مهم‌ترین آن حضور مربیان علاقمند ایرانی در تمرینات بود؛ مربیان جوانی همچون سیدعباسی، ابراهیمی، شهنازی، آرمات، مومنی‌مقدم و...، اما غیبت بازیکنان قدیمی، باتجریه و حتی جوان در اردوی تیم ملی موجب شده تا شایعات، صحبت‌ها و انتقادهای مختلفی مطرح شود.

از بحث اردوهای تدارکاتی و امکاناتی که برای ملی‌پوشان فراهم شده عبور می‌کنیم و به سراغ انتخاب بازیکنان توسط ولاسکو می‌رویم؛ انتخاب‌هایی که حرف و حدیث‌های متفاوتی را درپی داشت و موجب شد تا برخی بازیکنان از این موضوع ناراحت شوند که بنا به دلایلی شاید حق هم داشته باشند!

 

 

*  ولاسکو: کله‌شق نیستم؛ نمی‌گذارم کسی برای تیم ملی تعیین تکلیف کند!

"یک مربی در نهایت باید تصمیم بگیرد که کدام بازیکن در زمین بازی کند و کدام بازیکن می‌تواند توانایی‌هایش را در زمین به نمایش بگذارد. من همیشه به بازیکنان می‌گویم با تمام توان بازی کنند حتی اگر بازنده شوند؛ برای مثال در بازی با ایتالیا دو گیم اول را بد بازی کردیم، اما گیم سوم را بهتر بودیم"؛ این صحبت‌هایی بود که ولاسکو درپاسخ به این سوال که چرا در کارهایش لجبازی‌ می‌کند، مطرح می‌کند.

ولاسکو که قطعاً آبرویش براش بسیار مهم است و به ایران آمده با با تیم ملی کشورمان المپیکی شود و کارنامه موفق خود را پربارتر کند چندی پیش در کنفرانس خبری‌اش گفت: فکر می‌کنید که من کله شق هستم که به یک بازیکن بازی ندهم؟ نه این طور نیست و هر مربی در دنیا خودش تصمیم می‌گیرد که چه کسی در زمین بازی کند.

وی ادامه داد: در ایران بازیکنان زیادی هستند که ممکن است برای مربی تیم تعیین تکلیف کنند، اما من اجازه نمی‌دهم یک بازیکن یا هر کس خارج از تیم برای کادر فنی تصمیم بگیرد و نیازی هم ندارم که بازیکن به من بگوید چه کار کنم.

* داورزنی: بازیکنانی که دعوت نشده‌اند، عینک بدبینی نزنند!

به گزارش فارس، داورزنی در خصوص علت ایجاد تغییرات کلی در ترکیب تیم ملی والیبال هم می‌گوید: من در این خصوص نباید اظهار نظر فنی کنم بلکه این امر مربوط به سرمربی تیم ملی است؛ ولاسکو در طول یک سال اخیر در مسابقات مختلف از بازیکنان مختلفی استفاده کرده تعدادی را دعوت و تعدادی را خط زده و به شناخت خوبی رسیده است.

وی تصریح کرد: بازیکنانی که به اردوی تیم ملی دعوت نشده‌اند به معنای شایسته نبودن نیست، بلکه بنا به نیاز در پست مورد نظر، برنامه و طراحی که ولاسکو انتظار اجرای آن را دارد بازیکنان انتخاب و دعوت می‌شوند.

رئیس فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: بازیکنان باید به نظرات سرمربی احترام بگذارند نباید در صورت دعوت شدن همه عوامل را به بهترین شکل تعریف و در صورت عدم دعوت عینک بدبینی به چشم بزنند.

 

* بازگشتی که ثابت کرد مشکل معروف شخصی بود

پس از اینکه سال گذشته سعید معروف از تیم ملی کنار گذاشته شد ولاسکو درخصوص دعوت مجدد وی به تیم ملی اعلام کرده بود که من موافق جدایی معروف از تیم ملی نبودم؛ تأکید هم کردم که در تیم بماند، اما نپذیرفت که به نظرم اشتباه کرد. او به علت مشکلات شخصی از تیم ملی رفت و بهتر است الان به این مسایل نپردازیم، او هر زمانی هم که بخواهد به تیم ملی بازگردد من او را می پذیرم.

حالا شاهد هستیم که این اتفاق رخ داده و سعید معروف با آمادگی کامل خود را در ترکیب تیم ملی می‌بیند؛ با این بازگشت بسیاری از شایعات که به درگیری ولاسکو و معروف مربوط می‌شد هم برهمگان ثابت شد. اگر ولاسکو قرار بود با بازیکنی مشکل داشته باشد وی را به تیم ملی دعوت نمی‌کرد. با ورود مجدد معروف به تیم ملی همگان متوجه شدند که سعید مشکلی با ولاسکو نداشت و قطعا خولیو برای حفظ کارنامه موفقش حاضر نیست با کسی لجبازی کرده و وی را از تیم کنار بگذارد.

* مصدومیت‌هایی که دست جادوگر را خالی کرد

البته برخی از کارشناسان معتقدند انتخاب‌های اخیر ولاسکو که در جام‌جهانی لقب جادوگر را هم کسب کرد به نوعی بلند پروازانه بوده است؛ به طور طبیعی این مربی آرژانتین‌الاصل در پست سرعتی نادی و موسوی را انتخاب‌های اصلی خود قرار داده و از آن جا که فاصله این دو نفر با دیگر بازیکنان سرعتی زیاد است تغییری در دو سرعتی‌زن اصلی خود در زمین نخواهد داد، اما حتی با این وجود برای سومین سرعتی زن خود، جدیدی و چند جوان دیگر را دعوت کرده تا شاید از میان آنها سرعتی‌زنی بهتر از بخششی پیدا کند.

حالا بلند پروازی‌ها در پست قدرتی از شدت بیشتری برخوردار است؛ ولاسکو با بدشانسی تمام آرش کمالوند را به دلیل مصدومیت از دست داد و با توجه به مصدومیت‌های شدید نظری افشار این را می‌دانست که او یک قدرتی شش‌دانگ حداقل در این مقطع نخواهد بود.

وی که با این شرایط مواجه شده بود تصمیم گرفت با بلند پروازی چند جوان مثل میرزاجانپور را دعوت کند تا از حالا به فکر جایگزین‌هایی محکم باشد، اما در دو پست پشت خط زن و لیبرو دست ولاسکو باز نیست و هرچند بازارگرد را دعوت نکرده، اما او فقط می‌تواند روی غفور حساب ویژه باز کند و برای نفر دوم هنوز هیچ چیز مشخص نیست.

* حسینی با گیتی‌پسند پنجم شد و معروف با کاله قهرمان؛ ترکیب مثبت مهدوی و معروف

به نظر می‌رسد دعوت سعید معروف از نقاط قوت ولاسکو بود، چراکه امیر حسینی در لیگ گذشته عملکرد مثبتی نداشت و نیاز بود که برای یک دوره چهار ساله سعید معروف، بهترین پاسور آسیا وارد میدان شود. هرچند که در این انتخاب هم حرف و حدیث‌هایی وجود دارد.

برخی دیگر از کارشناسان اعتقاد دارند که اگر امیرحسینی که به گفته برخی مربیان تیم ملی به دلیل بالا بودن سنش از تیم ملی کنار گذاشته شده، بازیکن خوبی نبوده و عملکرد عالی نداشته است، چرا در دو تورنمنت حساس تیم را همراهی کرده و بازیکنان به پاس‌هایش عادت کرده‌اند و حالا مجبور شده‌ایم معروف را برگردانیم.

در این موضوع که امیر حسینی از قدیمی‌ها و معروف از بهترین‌های این پست در والیبال ایران هستند شکی نیست، اما چرا نباید شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که این دو بازیکن در کنار هم به تیم ملی کمک کنند؟

مهدی مهدوی هم در این فصل عملکرد بسیار خوبی داشت و در مواقع حساس به داد سایپا رسید و سابقه همراهی تیم ملی در رقابت‌های حساس اخیر را در کارنامه دارد. با این شرایط کمتر کسی از بازگشت دوباره معروف به تیم ملی ناراحت است و خیلی‌ها معتقدند که ترکیب مهدوی و معروف که هر دو از جوانان باتجربه هستند از نقاط مثبت محسوب می‌شود.

 

 

* فرار از رسانه‌ها و صحبت‌هایی که از قول ولاسکو مطرح می‌شود

کاش ولاسکو کمی خودش بیشتر صحبت می‌کرد تا رسانه‌ها و علاقمندان والیبال مجبور نشوند برای مطلع شدن از اخبار و تفکراتش دست به دامن مربیان و افرادی شوند که ممکن است از زبان خود و به نقل از ولاسکو صحبت کنند!

تاکتیک از سوی ولاسکو و جوانگرایی و... حرف‌هایی بود که این روزها از منابع مختلف منتشر می‌شد و برخی‌های دیگر آن را تکذیب می‌کردند؛ پس بهترین کار این بود که شخص خولیو وارد عمل شود تا حداقل کمی اوضاع تلطیف شود.

ولاسکو می‌گوید که از دوستش، پپ گواردیولا یاد گرفته که صحبت‌هایش را در کنفرانس‌های مطبوعاتی مطرح کند، چراکه اگر بخواهد با هر رسانه به صورت مجزا مصاحبه کند مجبور است تمام وقتش را صرف جواب دادن به خبرنگاران بکند.

* معدنی: منطقی نیست بگوییم ولاسکو برای ناشناخته مانده تیمش، حرف نمی‌زند!

اگر ولاسکو نمی‌خواهد با تمام رسانه به صورت تک تک مصاحبه کند و زمان برای برگزاری نشست خبری ندارد، حداقل موضعش را از طریق سایت فدراسیون والیبال که این روزها به خوبی اخبار این رشته را منعکس می‌کند بیان کند تا اهالی توپ و تور در جریان اتفاقات باشند.

شاید برخی‌ها بگویند دلیلی وجود ندارد که ولاسکو درخصوص تفکراتش به کسی توضیح دهد، چون معتقدند که اگر ولاسکو حرفی بزند دستش برای حریفان در رقابت‌های پیش رو رو خواهد شد، اما حسین معدنی، سرمربی سابق تیم ملی جواب ساده و خوبی به این موضوع داد و گفت: این دلیل اصلا منطقی نیست، چرا که شاگردان ولاسکو پیش از حضور در مسابقات انتخابی المپیک می‌خواهد در تورنمنت‌های اسلوونی و صربستان حاضر شود و بدون شک فیلم بازی‌های ایران در این مسابقات به‌دست حریفان خواهد رسید. 

* کارخانه: اول و آخر ولاسکو باید پاسخگو باشد

کارشناسان هم در این بین حرف‌های زیادی برای گفتن داشتند؛ برای مثال مصطفی کارخانه که لقب امپراطور را هم یدک می‌کشد در خصوص شرایط تیم ملی می‌گوید: باید به نظر سرمربی احترام گذاشت و در پایان خود ولاسکو باید پاسخگو باشد. تیم ملی ما بازی های قابل قبولی را پشت‌سر گذاشته است و دید جامعه مثبت شد.

وی ادامه داد: ولاسکو با این بازیکنان توانایی المپیکی شدن را دارد. نباید این فرصت را از دست داد و مجموعه خوبی گرد هم جمع شده‌اند. شاید برخی از خوب‌ها دعوت نشده باشند، اما باید به این نکته هم توجه کنیم که بازیکنان قابلی در اردوها حضور دارند و زیر نظر ولاسکو می‌توانند انتظارات جامعه و آرزوی خانواده والیبال را برآورده کنند.

سرمربی سابق تیم‌های جوانان و نوجوانان ایران تصریح کرد: بازیکنان تاثیرگذار زیادی که در لیگ موثر بودند به اردوها دعوت نشده‌اند، اما مربی تیم ملی نظر نهایی را می‌دهد و خودش هم باید پاسخگو باشد. باید قبول کنیم که از اسم نظری افشارها نمی‌توان به سادگی عبور کرد.

کارخانه با تاکید بر این موضوع که در پایان ولاسکو باید پاسخگو باشد عنوان کرد: نظر مربی قابل احترام است، اما از اسم ستاره‌های لیگ هم نمی‌توان به راحتی گذشت.

 

* بلندپروازی‌های ولاسکو...

در مجموع ولاسکو این موضوع را متوجه شده که برای حضور در لیگ جهانی و المپیک باید در والیبال ایران بلند پروازی کند؛ اگر او کارش را بلد باشد پروازش با بازیکنان جدید دعوت شده انجام می‌شود، اما فقط کمی غفلت با تغییرات به وجود آمده شانس المپیکی شدن ایران را کم خواهد شد.

ولاسکویی که الگوی مربیگری‌اش در برخورد با رسانه‌ها به گفته خودش گواردیولا است قطعاً برای انتخاب بازیکنان با دکتر خسرو ابراهیم، رئیس سازمان تیم‌های مشورت کرده است، اما در نهایت نظر خودش را اعمال کرده است که البته حق طبیعی هر مربی محسوب می‌شود.

حالا تنها باید منتظر ماند و دید که آیا سرمربی تیم ملی می‌تواند کشتی والیبال ایران را به ساحل المپیک برساند یا اتفاقی مانند بسکتبال گریبانگیرش می‌شود.

* اسلوونی و صربستان حریفان تدارکاتی در راه انتخابی المپیک

مردان والیبال ایران سوم اردیبهشت برای برگزاری دو دیدار دوستانه و تدارکاتی عازم کشورهای اسلوونی و صربستان خواهند شد. تیم ملی والیبال در روزهای چهارم و پنجم اردیبهشت با اسلوونی و روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت با تیم ملی والیبال صربستان دو دیدار دوستانه برگزار می‌کند.

اردوی آمادگی تیم ملی تا مسابقات انتخابی المپیک که خرداد ماه سال جاری در توکیو ژاپن برگزار می‌شود، ادامه دارد تا در پایان از بین 34 بازیکن حاضر در اردو، 14 نفر برای شرکت در رقابت‌های مذکور انتخاب شوند.

نظرات() 
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات