خبرگزار ورزشی

یا امام رضا(ع)

باشگاه 'آنژی ماخاچکالا'ی روسیه، از عقد قرارداد با 'گاس هیدینگ' سرمربی هلندی سابق تیم ملی فوتبال ترکیه خبر داد.تیم ملی فوتبال ترکیه به مرحله نهایی مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا از کار برکنار شد، به مدت یک سال و نیم با تیم ''آنژی ماخاچکالا''ی روسیه قرارداد منعقد کرد.

باشگاه آنژی ماخاچکالا به ''سلیمان کریم اف'' میلیارد داغستانی روسیه تعلق دارد.

این تیم به تازگی ''ساموئل اتوئو'' مهاجم کامرونی سابق تیم اینترمیلان ایتالیا را نیز به خدمت گرفته است.

نظرات() 

سرمربی تیم فوتبال صبای قم با اشاره به پنالتی‌هایی که داور دیدار با پرسپولیس علیه تیمش گرفت، با بیان اینکه بعد از بازی با پرسپولیس هیچ داوری را متهم نکرده که بخواهد از کمیته داوران عذرخواهی کند، گفت: اگر پنالتی دوم پرسپولیس درست بود مرا دار بزنند!

عبدالله ویسی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص صحبت هایش بعد از بازی با پرسپولیس علیه داوری تصریح کرد: از همان روز همه به من می گویند که انتظار نداشته اند اینگونه صحبت کنم. من عصبانی بودم و تند رفتم، اما شما نگاه کنید ما در شش مسابقه با اشتباهات داوران پیروزی را از دست داده ایم.

وی افزود: در این شش مسابقه من هیچ چیزی از داوری نگفتم و حتی اجازه ندادم باشگاه به کمیته داوران نامه ای بفرستد. اعتقاد من این بود که داوران هم جایز الخطا هستند، اما بازی با پرسپولیس و اشتباهات مظفری زاده چیز دیگری بود. از دقیقه 12 ممدوتال مدافع پرسپولیس باید اخراج می شد. او بعد از دریافت کارت زرد خطایی را انجام داد که مستحق اخراج بود، اما مظفری زاده فقط به اعلام خطا اکتفا کرد. اسم این را چه می توان گذاشت؟

اگر پنالتی پرسپولیس درست بود دارم بزنند!
سرمربی تیم فوتبال صبا با اشاره به پنالتی دوم پرسپولیس، خاطرنشان کرد: اگر از 50 کارشناس داوری یک نفر بگوید که خطای مدافع ما پنالتی بود بیایند مرا دار بزنند!

مترسک نیستم
ویسی در پاسخ به این سئوال که "آیا از مدیران باشگاه برای صحبت کردن درباره داوری تحت فشار بوده است؟" یادآور شد: باشگاه هیچ وقت نمی تواند مرا برای اینگونه موارد تحت فشار قرار دهد. مگر من مترسک هستم که به راحتی حرف کسی را گوش کنم و تحت تاثیر قرار بگیرم.

برد با وقت کشی نمی خواهم
وی با تاکید بر اینکه "می توانست با وقت کشی سه امتیاز بازی با پرسپولیس را به دست بیاورد،" افزود:  هر کسی به من می رسد می گوید چرا وقتی از پرسپولیس جلو افتادید، وقت کشی نکردید تا بتوانید پیروز شوید. من این کارها را بلد نیستم و حتی وقتی مرتضی هاشمی زاده بازیکن تیمم در دقایق پایانی زمین افتاد گفتم که اگر بلند نشوی تعویضت می کنم! علاوه بر پرسپولیس در بازی مقابل شاهین و تراکتورسازی هم از حریف جلو بودیم و می توانستیم با وقت کشی بازی را به نفع خودمان تمام کنیم، اما من این پیروزی ها را نمی خواهم.

از کمیته داوران عذرخواهی نمی کنم
سرمربی صبا در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر خاطرنشان کرد: حالا که یک مربی به دنبال بازی سالم است و حتی تیمش هم وقت کشی نمی کند، با یک اشتباه داوری اینگونه متضرر می شود. هر چند همه از صحبت های من بعد از بازی با پرسپولیس تعجب کرده اند، اما از کمیته داوران و سازمان لیگ معذرت نمی خواهم.

منظورم از درآوردن بازی کنترل بازی بود
ویسی در خصوص اینکه گفته می شود "کمیته داوران اتهام زده است"، تصریح کرد: من هیچ اتهامی به سعید مظفری زاده و داوران نزدم. من به هیچ عنوان نگقتم این داور مشکل اخلاقی دارد یا خدایی نکرده پول گرفته است. منظور من از اینکه داور می خواست بازی را در بیاورد این بود که قصد داشت مسابقه را کنترل کند! صدا و تصویر این نشست خبری هم موجود است. من به هیچ عنوان به کسی بی حرمتی نکرده ام.

وی در ادامه بدون نام بردن از تیم تراکتورسازی افزود: هنوز نامه ای از کمیته انضباطی به دستم نرسیده است. اگر هم نامه ای بدهند مشکلی نیست. ولی برای من جالب است که وقتی علیه یک تیم پنالتی می گیرند، استاندار، فرماندار و نماینده های آن شهر علیه داوری بلند می شوند و از اشتباهات داوری به عنوان دلیل اغتشاش تماشاگران یاد می کنند. در حالی که این تیم نه توبیخ شد و نه با آنها برخوردی صورت گرفت. ضمن اینکه همان تیم بیشترین سود را از اشتباهات داوری برده بود.

از جیب خودم برای باشگاه خرج کرده ام
" من و چند تن از مدیران باشگاه از جیب خودمان برای تیم خرج کرده ایم". ویسی با بیان این مطلب به مشکلات مالی تیمش اشاره کرد و گفت: تا حالا از مشکلات مالی هیچ حرفی نزده بودم، اما من، مدیرعامل و چند تن از مسئولان از جیب خودمان برای تیم خرج کرده ایم. نمی دانم چرا تمام توجهات به باشگاه های ذوب آهن، راه آهن یا داماش معطوف شده است و هیچ کس نمی گوید صبا هم مشکلات مالی دارد.

با 20 درصد قرارداد بازیکنان ذوب آهن یک تیم می بندم!
ویسی ادامه داد: بازیکنان ما از ابتدای فصل فقط 20 درصد قرادادهایشان را گرفته اند. هر چند بازیکنان ذوب آهن هم مدعی هستند که فقط 20 درصد قراردادشان را گرفته اند، اما درصد آنها با درصد تیم ما به کلی متفاوت است. اگر 20 درصد قرارداد بازیکنان ذوب آهن را به من بدهند تا آخر فصل دیگر چیزی نمی خواهم؛ حتی می توانم با همین مقدار یک تیم برای فصل آینده ببندم! نمی دانم چرا ما را با تیم های نفت تهران، فولاد خوزستان و سپاهان که قسمت زیادی از قراردادشان را گرفته اند مقایسه نمی کنند و ما را کنار ذوب آهن می گذارند.

اگر صبا پایین آمد تقصیر من نیست
سرمربی صبا که به نظر می رسد دیگر طاقت مشکلات مالی این تیم را ندارد، خطاب به استاندار قم گفت: ما با این وضعیت مالی 26 هفته تیم را جزو چهار مدعی اصلی قرار دادیم. حالا هشت هفته باقی مانده تیم دست شما باشد تا ببینیم چه کار می کنید. این هشت هفته باقی مانده حیاتی است و ما به حمایت همه جانبه مسئولان استان نیاز داریم. ما دیگر نباید تمرکزمان را روی  پیدا کردن پول بگذاریم. قطعا اگر شرایط همینطور باشد تیم جایگاهش را در جدول از دست می دهد و پایین تر می آید. اگر این اتفاق افتاد دیگر تقصیر من نیست.

بازیکنان روی قولشان مانده اند
وی با تقدیر از بازیکنانش به خاطر سکوت در برابر مشکلات مالی تصریح کرد: ما از ابتدای فصل برای تیم یک شعار ساختیم. شعار ما این بود که ما با تیم به مسافرت می رویم و در طول این مسافرت هم به هیچ کس اجازه پیدا شدن نخواهیم داد. خوشخبتانه بچه ها هم روی قول خود مانده اند و با این شرایط کنار آمده اند. اما وقتی قرارداد یک بازیکن 30 میلیون تومان است که فقط 20 درصد آنرا گرفته، او با این مبلغ کم و اجاره ماهیانه 2 میلیون تومان در تهران چگونه می تواند زندگی اش را اداره کند.

تا حالا با پاداش ها زندگی کرده ایم
ویسی افزود: جای شکرش باقی است که پاداش های تیم تا حالا بوده است. ما با این پاداش ها زندگی کرده ایم. البته برای گرفتن این پاداش ها هم دوندگی زیادی داشتیم!

یک توصیه به هدایتی
 وی در واکنش به خبر احتمال خرید باشگاه صبا توسط حسین هدایتی هم گفت: من فقط از حسین هدایتی یک خواهش دارم. از او می خواهم هر تیمی را می خرد دیگر گول دلال ها را نخورد، یک تیم سالم ببندد و از بازی های تیمش لذت ببرد، نه اینکه با خرید یک تیم شش مربی جابجا کند و برای تغییر هر مربی 60 دلال پول مفت بگیرند.

منظور کربکندی این نبود که ناپاک شده ام
ویسی در بخش پایانی گفتگویش با خبرنگار مهر با انتقاد از رسانه هایی که از صحبت های رسول کربکندی سوء برداشت کرده بودند، تاکید کرد: کربکندی فقط گفته بود من مدتی با عبدالله کار کرده ام و می دانم او مربی سالمی است، حالا یک مدت تهران است و من از او بی خبرم. رسانه ها به گونه ای صحبت های کربکندی را بازتاب داده بودند که انگار من آمده ام تهران و ناپاک شده ام. در حالی که کربکندی همیشه به من لطف داشته و منظورش این نبوده است.

نظرات() 

کاندیدای نایب رئیسی فدراسیون فوتبال گفت: می‌خواهم تجربه بیش از 20 سال کار مدیریتی و اجرایی خود در حوزه ورزش و فوتبال را در اختیار دوستانی که مرا به عنوان کاندیدای نایب رئیسی انتخابات فدراسیون فوتبال معرفی کرده‌اند، قرار دهم.

بهروز منتقمی در خصوص دلایل معرفی‌اش به عنوان کاندیدای نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال توسط دو کاندیدای ریاست این فدراسیون ضمن بیان مطلب فوق گفت: من تحصیلاتم در حوزه ورزش بوده و لیسانس تربیت بدنی دارم، ضمن اینکه  20 سال است به عنوان مدیرکل تربیت بدنی استان‌های مختلف کشور انجام وظیفه کرده‌ام و مدیرهماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان نیز بوده‌ام.

وی با یادآوری اینکه عضو افتخاری هیئت مدیره باشگاه‌های سپاهان و ذوب آهن نیز بوده است، افزود: زمانی که مدیرکل تربیت بدنی استان اصفهان بودم، تیم‌های ذوب آهن و سپاهان در لیگ برتر حضور داشتند و همچنین هنگامی که مدیرکل تربیت بدنی مازندران بودم تیم‌های شموشک و نساجی در لیگ‌های برتر و آزادگان حاضر بودند، بنابراین از نزدیک با مقوله باشگاهداری و تیمداری آشنا هستم.

مدیرکل ورزش و امور جوانان استان البرز با بیان اینکه "فوتبال بازی کرده‌ام و عکس با لباس فوتبالی دارم"، اظهارداشت: همه هدف من این است که تجربه بیش از 20 سال کار اجرایی و مدیریتی‌ام را در حوزه ورزش و فوتبال، در اختیار دوستانی که مرا به عنوان کاندیدای نایب رئیسی انتخابات فدراسیون فوتبال معرفی کرده‌اند، قرار دهم.

منتقمی با اشاره به مذاکراتش با قریب پیش از معرفی او به عنوان کاندیدای نایب رئیس فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: سابقه آشنایی من با قریب از زمانی است که وی مدیرعامل باشگاه استقلال بود و من به عنوان مدیرکل تربیت بدنی استان مازندران انجام وظیفه می‌کردم. در آن زمان تیم‌هایی مانند شموشک و نساجی را در لیگ داشتیم.

وی در خصوص آشنایی‌اش با کفاشیان نیز اظهار داشت: سابقه آشنایی من با کفاشیان به زمانی بر می‌گردد که وی تازه کار خود را در فدراسیون دوومیدانی آغاز کرده بود و من نیز مدیرکل تربیت بدنی استان مرکزی بودم.

انتخابات فدراسیون فوتبال روز 15 اسفندماه برگزار شده و علاوه بر رئیس، اعضای هیئت رئیسه و نواب رئیس‌های فدراسیون در صورت کسب آرای لازم از مجمع، انتخاب خواهند شد.

نظرات() 

به گزارش سایت دوومیدانی ایران و به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شهرهای توکیو ، مادرید، استانبول، دوحه ، باکو برای میزبانی این بازیها با هم رقابت می کنند.

کمیته بین المللی المپیک که در سپتامبر ۲۰۱۳ شهر میزبان را انتخاب می کند، در ماه مه با بررسی درخواستها این فهرست را گلچین می کند.

شهر رم نیز که علاقه مند به میزبانی این بازیها بود روز سه شنبه بدنبال امتناع نخست وزیر ایتالیا از ارایه تضمین های مالی ، از درخواست میزبانی کنار کشید.

با کنار رفتن رم، پنج شهر باقیمانده باید توان سیاسی و مالی خود را برای کسب میزبانی این بازیها ثابت کنند.

ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا با بیان اینکه دولت توان حمایت مالی لازم در شرایط بحران اقتصادی را ندارد، به تلاشهای رم برای کسب میزبانی المپیک ۲۰۲۰ پایان داد.

وی گفت: استفاده از پول مالیات دهندگان برای تامین بودجه المپیک غیرمسئولانه است. هزینه میزبانی المپیک در رم ۵/۱۲ میلیارد دلار برآورد شده است. تصمیم رم یک روز قبل از پایان مهلت ارسال درخواست رسمی میزبانی به کمیته بین المللی المپیک اعلام شد.

یک سال پیش رم اولین شهر داوطلب میزبانی المپیک ۲۰۲۰ بود. اما یک روز قبل از پایان مهلت ارسال درخواست های میزبانی، کنار کشید.

کمیته بین المللی المپیک شهرهای داوطلب را به دادن تضمین هایی مبنی براینکه دولتهایشان هرگونه کسری و کمبودی را جبران می کنند، ملزم کرده است.

ریچارد کریون رییس کمیسیون دارایی و عضو هیئت اجرایی کمیته المپیک گفت ما باید بر روی این تضمین ها تاکید کنیم.

پاسخ منفی مونتی به رم در شرایط کاهش هزینه ها و ریاضت اقتصادی بنا به دلایل سیاسی و مالی انجام شد. ایتالیا نمی خواهد راه یونان را که با بار بدهی ها فلج شده و بدنبال دومین دریافت وام از اروپا است، برود. بخشی از مشکلات یونان به گردن هزینه های بالای المپیک ۲۰۰۴ آتن افتاده است.

بودجه بخش عمومی برای المپیک لندن ۶/۱۴ میلیارد دلار است که حدود سه برابر رقم پیش بینی شده در مرحله درخواست میزبانی است.

با این حال رم می تواند برای المپیک ۲۰۲۴ داوطلب شود، اما رقابت در آن زمان سخت تر خواهد بود. امکان رقابت یک شهر آمریکا، پاریس و آفریقای جنوبی وجود دارد.

این تصمیم رم، سوالاتی را در مورد ادامه نامزدی اسپانیا برای میزبانی المپیک علی رغم مشکلات شدید اقتصادی این کشور مطرح کرده است. اما مقامات اسپانیایی می گویند المپیک می تواند در بهبود اوضاع اقتصادی گشایش ایجاد کند.

در جریان رقابت برای میزبانی بازیها مسائل اقتصادی به دقت موشکافی می شود. اقتصاد ژاپن ضعیف شده است. ترکیه اقتصاد روبه رشدی دارد. قطر سرشار از منابع گاز طبیعی و نفت است. جمهوری آذربایجان نیز صاحب درآمدهای گاز طبیعی است.

استانبول که تلاشهایش برای میزبانی المپیک ۲۰۰۰، ۲۰۰۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ ناکام ماند، برای پنجمین بار داوطلب شده است.

کمیته بین المللی المپیک به سماجت و پافشاری شهرها توجه دارد. این موضوع سال گذشته در تصمیم به اعطای میزبانی بازیهای زمستانی ۲۰۱۸ به پیونگ یانگ بعد از سومین درخواست پیاپی این شهر قابل مشاهده بود.

این کمیته همچنین تمایل خود را به مناطق جدید نشان داده است. بازیهای زمستانی برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ به روسیه می رود و ریودوژانیرو برای اولین بار در آمریکای جنوبی میزبان المپیک ۲۰۱۶ خواهد بود.

نظرات() 

ایمون زاید مهاجم باشگاه پرسپولیس در گفتگو با یك برنامه رادیویی در ایرلند به بیان تجربه خود از حضور در ایران و گلزنی در داربی تهران پرداخت و با اشاره به درگذشت یكی از هواداران پرسپولیس پس از داربی، از اشتیاق زیاد ایرانی‌ها به فوتبال گفت.

ایمون زاید مهاجم لیبیایی - ایرلندی باشگاه پرسپولیس كه در حال حاضر به دلیل آسیب‌دیدگی در ایرلند به سر می‌برد در گفتگو با یك برنامه رادیویی در این كشور درباره تجربه حضور خود در ایران گفت: مردم خیلی به من لطف دارند. گاهی پول شامم را هم حساب می‌كنند! عده‌ای مرا می‌بوسند و می‌گویند به خاطر آن بازی خاطره‌انگیز مقابل استقلال علاقه زیادی به من دارند.

وی با اشاره به سه گلی كه در داربی پایتخت به ثمر رساند گفت: تا چند روز بعد از آن بازی مدام عكسم روی جلد روزنامه‌ها بود. امروز یك نفر مجله‌ای به من نشان داد كه روی جلدش عكس مرا در لباس سوپرمن چاپ كرده بودند. این موضوع كمی سورئال است!

زاید به درگذشت یكی از هواداران پرسپولیس پس از پیروزی این تیم در داربی اشاره كرد و گفت: یك خبر بد این است كه یكی از هواداران پرسپولیس پس از گل سوم دچار حمله قلبی شد و از دنیا رفت. این موضوع خیلی عجیب است ولی در ایران غیرمتداول نیست چون در این كشور مردم علاقه خیلی زیادی به فوتبال دارند. آن‌ها به معنای واقعی كلمه عاشق فوتبال هستند. فوتبال در ایران خیلی طرفدار دارد و عده زیادی آن را دنبال می‌كنند.

وی ادامه داد: یك روز پس از بازی به من گفته شد كه یكی از هواداران جوان پرسپولیس كه در حال تماشای بازی بود، پس از اینكه نتیجه را تغییر دادیم دچار هیجان شد و درگذشت. باشگاه از من خواست كه با انتشار پیامی در روزنامه همدردی خودم را با خانواده او اعلام كرد. این خبر واقعا بد بود ولی نشان می‌دهد كه مردم چه علاقه زیادی به فوتبال دارند.

نظرات() 


مسابقات تنیس روی میز تور جهانی کویت با صعود نوشاد عالمیان به مرحله یک شانزدهم نهایی رده سنی بزرگسالان پیگیری شد.

در ادامه مسابقات تنیس روی میز تور جهانی کویت نوشاد عالمیان در مرحله حذفی مقابل حریفی از روسیه قرار گرفت و به برتری 4 بر صفر دست یافت. این بازیکن با کسب پیروزی در این بازی به جمع 32 بازیکن برتر مسابقات راه یافت. نوشاد در حالی برنده این بازی شد که دارای رنکینگ 112 جهان است. اما حریف روسی او جایگاه 58 جهان را در اختیار دارد.

این در حالی است که محمدرضا اخلاق‌پسند دیگر نماینده کشورمان در همین مرحله 4 بر صفر مغلوب پینگ پنگ باز بلژیکی شد و از صعود به مرحله یک شانزدهم نهایی باز ماند. حریف اخلاق پسند نایب قهرمانی جهان در سال 93 میلادی را در کارنامه خود دارد.

عالمیان که ظهر امروز در رده سنی امیدها موفق به صعود به مرحله نیمه نهایی شد امشب دیدار خود در مرحله یک شانزدهم نهایی بزرگسالان را برگزار می‌کند. برنده دیدار نماینده کره جنوبی و چین تایپه حریف عالمیان در دیدار امشب است.

نظرات() 

در پایان روز نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان آسیا در کره جنوبی، اخلاقی و علیزاده طلایی شدند و بیابانگرد به مدال نقره دست یافت.

این رقابت‌ها از ظهر امروز پنجشنبه به وقت محلی در سالن 6 هزار نفری شهر گومی کره جنوبی آغاز شده بود، تیم ایران در پنج وزن نخست صاحب دو مدال طلا و یک مدال نقره شد و دو نماینده کشورمان حذف شدند.

براین اساس، حبیب اله اخلاقی در وزن 84 کیلوگرم در دور نخست مقابل "اوکاتائیچی" از ژاپن در دو تایم با نتایج مشابه یک بر صفر به پیروزی رسید و در دور دوم مقابل "نظار صلاح" از سوریه را در دو تایم با نتایج مشابه یک بر صفر پیروز از میدان خارج شد.

اخلاقی در مرحله نیمه نهایی مقابل "نینگ دان" از چین با نتیجه یک بر صفر و 2 بر صفر پیروز شد. این کشتی گیر جوان در دیدار فینال مقابل "بسیکی سالدادزه" از ازبکستان در دو تایم با نتیجه 2 بر صفر و یک بر صفر به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

هادی علیزاده پورنیا در نخستین تجربه حضورش در رده سنی بزرگسالان صاحب مدال طلای وزن 74 کیلوگرم شد و افشین بیابانگرد در وزن 66 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت. محسن حاجی‌پور و حمید زارع در اوزان 55 و 60 کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

داود گیل نیرنگ و محمد قربانی فردا جمعه و در روز پایانی این مسابقات در رقابت‌های اوزان 96 و 120 کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌روند.

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان آسیا روزهای 29 و 30 بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

نظرات() 

ماجرا از آنجا شروع شد که در سایت های خبری مصاحبه ای از مدیر عامل پرسپولیس منتشر شد که در آن گفته بود: «از فوتبال می روم.» روایتی که کاملا شفاف نشان می داد مصاحبه ای جدید است.
دقایقی بعد رویانیان در مصاحبه ای با تلویزیون گفت: «استعفایم از مدیرعاملی پرسپولیس مربوط به یک ماه پیش است. وزیر اصرار داشت که من به کار ادامه بدهم ولی آینده زیاد روشنی ندیدم و همچنان بر استعفایم اصرار دارم.»
وی ادامه داد: «باشگاه‌ها نه خصوصی هستند و نه دولتی و حالتی سرگردان دارند. برای حرفه‌ای شدن باید باشگاه‌ها خصوصی باشند. من گام‌های خوبی در راستای خصوصی شدن باشگاه‌ برداشتم ولی همکاری لازم انجام نمی‌شود، ظاهرا دوستان وقت ندارند. همکاری باید دو طرفه باشد.»
رویانیان تاکید کرد: «فقط باشگاه پرسپولیس چنین شرایطی ندارد و استقلال و ذوب آهن هم همین شرایط را دارد. چرا ذوب آهن نباید مثل گذشته مستحکم باشد. به هر حال من استعفا داده‌ام ولی فعلا سرکارم هستم و با قدرت کار می‌کنم.»
نکته کلیدی تر اما بحث حضور مدیر عامل پرسپولیس بود برای ریاست فدراسیون فوتبال. او قرار بود مرد اول فوتبال کشور باشد. خودش پیش از این در یک برنامه تلویزیونی هم گفته بود که دوستانش خواهش دارند تا برای این کار پیش قدم شود اما هنوز تصمیمی در این باره ندارد.
بعد از این اما صبح دوشنبه بود که چند سایت خبری نوشتند که او فرم شرکت در انتخابات فدراسیون را هم گرفته اما به یکباره او مصاحبه کرده و می گوید می خواهد از فوتبال برود. البته می گوید قبل تر استعفا داده و حالا فقط منتظر جوابش است.
بعد هم با در مصاحبه ای دیگر می گوید اصلا قصدی برای شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال نداشته است. دوستانش این قصد را داشتند. او همچنین گفته است که در راهپیمایی 22 بهمن صحنه هایی از علاقه مردم دیده که ذهنیتش به کلی نسبت به فوتبال عوض شده و اینکه می ماند.
آیا خبر استعفای سردار، بازگشت او و همه شوکی که ناگهان وارد شد بی ارتباط نیست با انتخابات فدراسیون فوتبال؟ انتخاباتی که فردا زمان ثبت نام نامزدهایش به پایان می رسد؟ اینکه سردار ناراضی است از اینکه چرا نامزد نهایی متولیان دولتی ورزش برای اداره فوتبال نیست. او خود این حرف را به کلی تکذیب می کند حتی اگر این ذهنیت بسیاری باشد.

نظرات() 

بعد از بواتنگ و روبینیو این مهاجم سوئدی میلان بود که از روی نقطه پنالتی برای تیمش به گل رسید.


چسنی، دروازه بان جوان آرسنال در پایان دیدار چهار شنبه شب سن سیرو که با شکست 0-4 تیمش مقابل میلان همراه بود به تمجید از زلاتان ایبراهیموویچ، مهاجم سوئدی روسونری پرداخت.

این دیدار با برتری 0-4 روسونری به اتمام رسید. درجریان این بازی زلاتان 30 ساله چهارمین گل تیمش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و دو پاس گل به هم تیمی هایش داد.

درپایان این مسابقه چسنی که با وجود برخورد دستانش با توپ، نتوانسته بود پنالتی زلاتان را مهار کند، در صحبتهایی اعلام کرد که میلان تیم برتر مسابقه بود.

دروازه بان توپچی ها به آی تی وی اسپور گفت:« فکر می کنم که این شکست برای همه ما بود. میلانی ها می دانستند که چطور باید بازی کنند. آنها تیم بهتر میدان بودند و این داستان روز ما بود. فکر نمی کنم که این یک سورپرایز باشد.میلانی ها چند تا از بهترین بازیکنان تهاجمی دنیا را دارند.»

دروازه بان جوان آرسنال ادامه داد:« وقتی جلوی ایبرا بازی می کنی، باید بدانی که او یکی از بهترین مهاجمانی است که جلوی تیم ما قرار گرفته. میلانی ها در خط حمله واقعا با کیفیت بودند و به خوبی از توانشان استفاده کردند.ما باید به مبارزه ادامه دهیم و تلاشمان را بکنیم تا اعتماد به نفسمان را باز یابیم و درتورنمنتهای دیگر به رقابت بپردازیم و دربازی برگشت هم همین طور.»

اولین گل این بازی خیلی زود توسط کوین پرینس بواتنگ از راه رسید و بعد از آن هم روبینیو برای میلان گلزنی کرد.

البته چسنی معتقد است که آرسنال هم بازی افتضاحی نداشته است:« ما یکی از بهترین بازی هایمان را اارائه ندادیم ولی باید به ارزش عملکرد میلان اشاره کرد. آنها در صحنه ما را تنبیه می کردند. میلانی ها گلهای با کیفیتی را به ثمر رساندند و شایسته برد بودند. این روز ناامید کننده ای برای ما بود و امیدواریم که بتوانیم خودمان را بالا بکشیم و در دیدار برگشت با آنها رقابت کنیم.»

نظرات() 

پنجشنبه 27 بهمن 1390

جریمه 500 هزار تومانى براى منتظرى

نویسنده: ورزشکار   

پژمان منتظرى مدافع تیم استقلال به اردوى تیم ملى نیز دعوت شده است اما وى با تاخیر حضور در تمرینات و بى نظمى در تیم استقلال روبه رو شده است و مربیان نیز وى را جریمه کردند.


سرمربى تیم استقلال اعلام کرده است که بازیکنان این تیم براى حضور در تمرینات تیم باید زودتر از زمان اعلام شده در محل تمرین حاضر شوند و بى نظمى و تاخیر با جریمه همراه است به همین دلیل پس از تاخیر مدافع تیم استقلال سرمربى تیم به وى اعلام داشت که قانون در خصوص تمام بازیکنان تیم اعمال مى شود و هر نفرى که به قوانین باشگاه احترام نگذارد و با جریمه نقدى روبه رو است.پژمان منتظرى که ترافیک و امور شخصى را در عدم حضور به موقعش در تمرین بهانه قرار داد با جریمه ۵۰۰ هزار تومانى از سوى سرمربى تیم روبه رو شد.

نظرات() 

انتقاد بی پرده کاندیدای انتخابات ریاست فدراسیون دوومیدانی از دخالت مستقیم وزیر ورزش در این مجمع بالاخره به جایی رسید که دیروز نماینده های مجلس هم صحت آن را تایید کردند. مجمع انتخاباتی این فدراسیون روز یکشنبه در شرایطی برگزار شد که افشین داوری، سرپرست موقت فدراسیون توانست با کسب حداکثر آرا، کرسی ریاست را از آن خود کند. این در حالی بود که تا شب پیش از انتخابات شنیده می شد حسین جلالی، رییس اسبق این فدراسیون شانس بالایی برای ریاست دارد و قرار است روسای هیات ها به او رای دهند.
جلالی به صراحت در این باره گفت: «وزیر با همه مدیران کل تربیت بدنی استان ها جلسه گذاشته تا روسای هیات ها را ملزم کنند که به گزینه او یعنی داوری رای دهند.»
با این حال در شرایطی که بعد از مجمع جلالی، تیشه گران و حومنیان سه نفر از ۹ کاندیدای این انتخابات مستقیم و غیرمستقیم به دخالت شخص وزیر در این مجمع اشاره کردند، حالانماینده های مجلس به این موضوع اعتراض می کنند. علیرضا دهقان رییس کمیته تربیت بدنی مجلس در این باره به فارس می گوید: «برای ما کاملامشهود است که وزیر صددرصد در انتخابات فدراسیون دوومیدانی دخالت کرده. روی کلمه صددرصد تاکید ویژه ای دارم، چراکه افرادی مثل من که در ورزش هستند، متوجه این دخالت ها می شوند و اگر کسی بیرون ورزش باشد، متوجه نمی شود. امکان ندارد وزارت ورزش در انتخابات دوومیدانی دخالت نکرده باشد.» او می گوید شک نداریم که عباسی در انتخابات فدراسیون فوتبال که پیش رو است هم دخالت می کند. «به لحاظ قانونی باید نمایندگان مجلس کاری کنند تا جلو این گونه دخالت ها در فدراسیون ها گرفته شود. شک نداریم که وزیر در انتخابات فدراسیون فوتبال دخالت می کند، البته من معتقدم بالاتر از وزارت ورزش هم در این انتخابات دخالت می کنند. با این حال تا زمانی که به لحاظ قانونی این مسایل را ثابت نکنیم، کاری نمی توانیم انجام دهیم اما در مورد فدراسیون دوومیدانی من شواهدی دارم که شب قبل از انتخابات مدیران کل تربیت بدنی ها را موظف کرده اند تا به گزینه آنها رای دهند وگرنه باید جلالی رییس فدراسیون می شد. باید این شرایط را مشخص کنیم که تا وقتی وزیر را برای توضیح خواستیم راه فراری نداشته باشد.»
اما صحبت های دهقان در حالی است که داوری با اعتماد به نفس کامل می گوید: «تنها حامی من امام رضا(ع) بود. معتقدم در همه انتخابات شایبه ایجاد می شود و هر کس برداشت های شخصی خودش را دارد.» رییس کمیته تربیت بدنی مجلس در مورد اینکه گفته می شود محمدحسین قریب، مدیر عامل اسبق باشگاه استقلال گزینه وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون فوتبال است، ادامه داد: «قریب فرد محترم و شایسته ای است اما نمی دانم چرا وزارت ورزش می خواهد سرنوشت خودش را با فدراسیون ها گره بزند. امیدوارم اگر فردا آقای وزیر را به مجلس خواستیم، ایشان نگوید که فدراسیون ها انجمن های غیردولتی هستند و وزارت نمی تواند در کار آنها دخالت کند. نمی خواهیم فیفا را به رخ کسی بکشیم اما این حرکت خوب نیست؛ این دموکراسی و آنچه دنبالش بودیم نیست. من از کسی طرفداری نمی کنم اما چه اشکالی دارد که سراغ امتحان پس داده ها برویم و کدورت ها را کنار بگذاریم. مسلما کسانی که قبلابوده اند، راه های خطا را رفته اند و صاحب تجربه شده اند. خواهش می کنم فدراسیون فوتبال را خیلی بالاتر از پرسپولیس و استقلال ببینیم و آن را محدود به چند باشگاه خاص نکنیم. فدراسیون باید جایی باشد که همه فوتبالی ها در آن راحت باشند. اسماعیل کوثری، نماینده تهران نیز درخصوص دخالت در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: «اگر قرار باشد وزارت ورزش در انتخابات گزینه داشته باشد و به افرادی که حق رای دارند، اعمال نظر و به آنها تاکید کند که اگر به گزینه وزارت رای ندهند، از کار برکنار می شوند، تخلف کرده. تا زمانی که سند و مدرکی که مستند باشد، در اختیار نداشته باشیم، نمی توانیم واکنشی نشان دهیم اما اگر سندی به ما برسد و گواه بر این باشد که وزارت ورزش در انتخابات گزینه داشته قطعا از وزیر در این باره سوال پرسیده می شود.»

نظرات() 

دژان استانکوویچ، هافبک باتجربه اینتر، معتقد است هواداران این باشگاه حق دارند که از نتایج ضعیف اخیر این تیم ناراضی باشند.


   در صورتی که رم امشب بتواند مقابل سیه نا به پیروزی برسد، اینتر به رتبه ششم جدول سری آ سقوط خواهد کرد. شاگردان رانیری این هفته مقابل نووارا 3-0 شکست خوردند.

استانکوویچ در گفتگو با اسکای ایتالیا گفت:" اعتراض هواداران طبیعی است. اما ما امیدواریم که بتوانیم بار دیگر خودمان را بالا بکشیم.ما موقعیت هایی ایجاد کردیم  اما اندکی بدشانس بودیم. البته بهانه ای نداریم. ما باید به این نتایج واکنش نشان دهیم و خودمان را به ویژه از نظر ذهنی بازیابی کنیم."

استانکوویچ که در ماه نووامبر دچار آسیب دیدگی شده بود، در دیدار روز گذشته مقابل نووارا بعد از مدت ها در ترکیب اصلی قرار گرفت.

"‌من بازگشت خوبی داشتم اما می توانیم در مورد دو موضوع مختلف صحبت کنیم؛ بازگشت من و مسابقه.
در مورد مسابقه صحبتی ندارم. بسیار ناامید کننده بود. ما گلی خوردیم که به خاطر آن باید به کاراچولو تبریک بگویم."

نظرات() 

حتماً من و بازیکنانی که به کمیته انضباطی دعوت شده‌اند در این جلسه حضور پیدا خواهیم کرد تا از خود و صحبت‌هایی که انجام داده‌ایم دفاع کنیم. 

مهدی بیجاری، بازیکن سابق تیم ملی هندبال ایران که به دلیل مصاحبه علیه مسئولان فدراسیون هندبال به کمیته انضباطی فراخوانده شده است گفت: حتماً من و بازیکنانی که به کمیته انضباطی دعوت شده‌اند در این جلسه حضور پیدا خواهیم کرد تا از خود و صحبت‌هایی که انجام داده‌ایم دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه برای خنده به این جلسه نمی‌رویم، خاطرنشان کرد: صحبت‌هایی که در رسانه‌ها مطرح کرده‌ایم واقعیت است و معتقدم که مسئولان فدراسیون هندبال باید پاسخ دهند، نه اینکه ما برویم و صحبت‌های خود را به آن‌ها ثابت کنیم.

بیجاری همراه الله‌کرم استکی، خرمی، سه‌کناری و مسائلی که همگی از بازیکنان سابق تیم ملی هستند به دلیل مصاحبه علیه مسئولان فدراسیون هندبال به کمیته انضباطی فراخوانده شده‌اند.

نظرات() 

اصابت ناگهانیِ صاعقه در حین برگزاری مسابقه فوتبال، تمامی اعضای یک تیم را در هنگام بازی به کام مرگ فرستاد.

در حالی که دو تیم فوتبال در بخش شرقی منطقه کاسایی در حال برگزاری مسابقه بودند و نتیجه بازی نیز تا آن زمان یک بر یک بود، ناگهان صاعقه ای مهیب به نیمه زمینِ تیم میهمان که همگی در یکجا تجمع کرده بودند، اصابت کرد و تمامی یازده بازیکن این تیم را کشت.

این در حالی بود که بازیکنان تیم میزبان به نام تیم "باسانگا" در کمال تعجب، هیچ آسیبی از این رعد و برق ندیدند.

روزنامه ایندیپندنت انگلیس تأکید کرد، گزارش های مستقل از منابع رسمی که این خبر را قطعاً تأیید کند دریافت نشده است زیرا اغلب بخش های شرقی کشور کنگو تحت کنترل شورشیان است که بیشتر شبیه به منطقه جنگی است و خبرنگاران بین المللی در آن حضور ندارند.

مردم محلی در بخش کاسایی که بعضاً به جادوگری و تأثیر نفرین و امثال آن معتقدند می گویند، شاید فردی، تیم میهمان را جادو یا لعنت کرده بوده که این بلا بر سرشان آمده است.

نظرات() دو ورزشکار مالزیایی به علت مصرف داروهای نیروزا با محرومیت مواجه می شوند. به گزارش خبرگزاری فرانسه از کوالالامپور ، سیه کوک چی دبیرکل کمیته المپیک مالزی با اعلام این خبر افزود ، نمونه دوم این دو ورزشکار تیم دوومیدانی مالزی که در بازیهای جنوب شرق آسیا مدال کسب کرده بودند ، نیز مثبت اعلام شد و آنها ضمن خلع از عنوان خود برای مدت دو سال محروم می شوند. نام این دو ورزشکار اعلام نشد اما یکی از این دو در تیم ۴ در ۴۰۰ متر مالزی عضویت داشت که مدال برنز بازیها را کسب کرد. در بازیهای جنوب شرق آسیا موسوم به سی گیمز که ماه دسامبر در پالمبانگ اندونزی برگزار شد ، ورزشکاران کشور مالزی در صدر قرار گرفتند. آخرین دوپینگ گزارش شده از مالزی مربوط به سال ۲۰۰۵ و دوپینگ وزنه بردار این کشور است.

نظرات() 
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic