خبرگزار ورزشی

یا امام رضا(ع)

خبرگزاری فارس: وزیری: واعظی با اقداماتش ریشه تیراندازی با کمان را زد/ برای المپیک روحیه ندارم

ملی‌پوش المپیکی تیراندازی با کمان گفت: مدیر تیم‌های ملی با تصمیم گیری‌ها و اقدامات مغرضانه تیشه به ریشه تیراندازی با کمان زده است.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» میلاد وزیری، ملی‌پوش المپیکی تیراندازی با کمان کشورمان که قرار است به عنوان نماینده ایران تا کمتر از 3 ماه دیگر در رقابت‌های المپیک 2012 لندن در رشته ریکرو به مصاف رقیبان مطرح جهانی‌اش برود این روزهای از تصمیمات فدراسیون تیراندازی با کمان دلش حسابی خون است.

وزیری در گفت و گو با خبرنگار فارس در خصوص برکناری مربیان کره‌ای تیم ملی اظهارات جنجال برانگیزی را بیان کرده که ممکن است که دود حاصل از آتش زدن فضای تیراندازی با کمان در نهایت به چشم خودش رفته و وی را در آینده با مشکل مواجه کند، هرچند که وزیری معتقد است رسانه‌ای کردن مشکلات موجود در اردوی تیم ملی به خیلی مسائل ارجحیت دارد.

*واعظی با برخورد مغرضانه ذهنیت ملی‌پوشان را مختل کرد

در مورد نتایج تیم ملی باید عنوان کنم که اگر فدراسیون و حجت‌الله واعظی، مدیر تیم‌های ملی برخورد مغرضانه را کنار گذاشته و اجازه می‌دادند تا روند ما همان‌طور که بود ادامه پیدا می‌کرد، مطمئنا نتایج بهتری را در دو مرحله جام جهانی 2012 به دست می‌آوردیم.

واعظی از زمانی که عضو تیم ملی تیراندازی با کمان بود مشکلاتی با مربیان کره‌ای تیم‌های ملی داشت. با این حال وی خودش هم می‌داند که اگر سهمیه المپیک 2008 پکن را کسب کرد و اگر در تیراندازی با کمان به جایی رسید به خاطر حضور این مربیان بود اما در حال حاضر با برخورد مغرضانه و حاشیه‌سازی که به وجود آورده باعث شده است تا فکر و ذهنیت همه ملی‌پوشان مختل شود.

*واعظی با روحیه‌ام بازی کرد تا نتیجه لازم را نگیرم

قبل از مسابقات واعظی با من تماس گرفت و گفت می‌خواهیم مربیان تیم ملی ریکرو را عوض کنیم که متأسفانه گویا این کار هم انجام شده است. وی در همان تماس به من اعلام کرد فدراسیون وظیفه‌ای ندارد برایم تجهیزات بخرد و خودم باید آنها را تهیه کنم. واعظی با این کارها با روحیه من بازی می‌کند تا نتوانم نتیجه لازم را در المپیک و جام‌های جهانی کسب کنم.

*7 ماه التماس کردم برایم روانشناس بیاورند

وقتی از من به عنوان کماندار اعزامی به المپیک نام برده می‌شود باید شرایط برای رفتنم به المپیک فراهم باشد. بر همین اساس در تغییر و تحولات کادرفنی هم باید یک درصد نظر من مهم باشد.

7 ماه التماس کردم برایم روانشناس بیاورند و در نهایت هم خودم این کار را انجام دادم و این در حالی است که واعظی مصاحبه کرده و می‌گوید وی روانشناس آورده است.

*هیچ‌گاه سهمیه تیمی المپیک کسب نخواهد شد

تا به حال سکوت کرده و یک کلمه این مسائل را رسانه‌ای نکرده بودم، اما به جایی رسیده‌ام که دیگر باید آنها را عنوان می‌کردم. اگر این حرف‌ها را نزده و مثل خود واعظی در المپیک نفر شصت و چهارم شوم بهتر است یا اینکه قبل از المپیک این مسائل عنوان شود؟

با این شرایط سهمیه تیمی که در جام جهانی آمریکا توزیع می‌شود هم هیچ‌گاه به تیم ملی ایران نخواهد رسید.

* بعد از المپیک با نگهبان فدراسیون هم کار می‌کنم

با شجاعی صحبت کرده و درخواست‌هایم را هم برایش نوشته‌ام. نوشته‌ام که تا المپیک نه تجهیزاتی می‌خواهم و نه حمایت می‌خواهم و حتی حاضرم با هزینه شخصی خودم تجهیزات را تهیه کرده و راهی جام جهانی آمریکا شوم اما فقط فدراسیون تیراندازی با کمان زیر پایم را خالی نکند و از مربیانم فقط تا المپیک حمایت کند. بعد از المپیک هر کس را خواستند مربی تیم ملی ریکرو کنند. اعلام کردم پس از المپیک حاضرم با نگهبان در فدراسیون هم کار کنم اما الان زمان عوض کردن مربیان تیم ملی نبود.

اگر حقوق هم نگیرم مشکلی ندارم و فقط می‌خواهم تا المپیک حمایت شوم.

*مقصر اصلی واعظی است

12 سال خاک این ورزش را خوردم اما با کارهایشان با زندگی‌ام بازی کردند. 12 سال زحمت کشیدم تا سهمیه المپیک را کسب کرده و بهترین نتیجه را در این رقابت‌ها کسب کنم اما با این کارها و اقدامات تیشه به ریشه تیراندازی با کمان زدند.

مقصر اصلی در این قضایا را واعظی می‌دانم به خاطر اینکه با کارهای مغرضانه‌ فکر ملی‌پوشان را مختل می‌کند. وی به ملی‌پوشان می‌گوید شما لنگر تیم ملی هستید و تیم ملی را خراب می‌کنید. با این کارها فقط روحیه اعضای تیم ملی خراب شده و حاصل کار هم نتایج ضعیفی بود که در دو مرحله جام جهانی به دست آمد.

*از روزی که واعظی آمد، پای حاشیه‌ها به تیم ملی باز شد

ریشه مشکلات را چند روز پیش هم به شجاعی گفتم از روزی که واعظی پایش را در فدراسیون گذاشته، حاشیه‌ها به سراغ مان آمده است. از آن روز یک روز هم با فکر راحت تیر نزده‌ام به خاطر اینکه هر روز یک تنش، حاشیه و دخالت در کارهای فنی تیم ملی انجام می‌شود. تایم تمرین توسط واعظی تعیین شده و اصلا در این مورد به نظر مربی کاری ندارند.

*مشاوران شجاعی صلاحیت ندارند

نه قصد دفاع کردن از صفایی را دارم و نه اقدامات شجاعی را نفی می‌کنم. با اینکه از قبل شناختی از شجاعی نداشتم با این حال وی را آدم محترمی دیده‌ام اما افرادی که به وی مشاوره می‌دهند افراد با صلاحیتی برای این کار نیستند.

یک نگاه به کمیته فنی بیاندازید تا همه چیز دستتان بیاید. کمیته فنی تشکیل شده است از کیارستمی که یک مربی تیراندازی است و ربطی به تیر و کمان ندارد و تا به حال یک بار هم کمان در دست نگرفته‌اند. واعظی که این گونه مغرضانه عمل می‌کند. خود شجاعی و صاحبی که مدیر ورزشی هستند اما سررشته‌ای از این رشته ندارند و در مورد کادرفنی تیم ملی نظر می‌دهند و با تیشه به ریشه ورزشکاری می‌زنند که 12 سال از عمرش را برای این رشته گذاشته است.

*تیشه به ریشه تیراندازی با کمان زدند

فردا هم اگر مشکلی پیش بیاید می‌گویند ما امتحان کردیم و نشد. در حال حاضر وقت آزمون و خطا نیست. اگر یک درصد احتمال داشت که در المپیک موفق شوم فقط با حضور این دو مربی بود و با اقداماتی که انجام شد اینها ریشه تیراندازی با کمان را از بیخ قطع کرده و مطمئن باشید دیگر با این وضعیت نمی‌توانم نتیجه‌ای که دلخواهم بود را در لندن کسب کنم.

این افراد برای این تصمیم خود یک بار هم نظر من را نپرسیدند.

*در بدترین شرایط روحی و روانی به سر می‌برم

شجاعی به من گفت حرف‌های افرادی که بیرون بوده است را گوش کرده اما این حرف‌ها به درد آدم‌های بیرون می‌خورد. در تیم ملی من هستم و قرار است من در تیم ملی تیر بزنم و باید نظر من در مورد مربیان کره‌ای پرسیده می‌شد نه افرادی که بیرون هستند.

در فاصله 3 ماه تا المپیک بدترین وضعیت را از لحاظ ذهنی و روحی و روانی دارم. مطمئنا تا المپیک هم همین وضعیت پیش خواهد رفت.

*وضعیت دیگر از این بدتر نخواهد شد

حرف‌های واعظی که گفته است برای تیم ملی همه کار کرده‌ایم، همه‌اش غیرواقعی و بی اساس است. آنها یک پر تیر و کمان هم به دست من نرساندند.

عواقب صحبت‌هایم را می‌پذیرم چراکه شرایط دیگر از این بدتر نخواهد شد.

نظرات() 
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات